Özel Röportaj
Giriş Tarihi : 02-08-2013 14:36

Sigortasız Ev Kalmasın

Hasbal Sigorta Genel Müdürü Yüksel Demir Boğaziçi Gündem Gazetesi okurlarını daha sonra keşke dememek için “Sigortasız ev kalmasın” sloganı ile başlattıkları konut sigortası kampanyasına katılmaya davet ediyor.

Sigortasız Ev Kalmasın
2006 yılında faaliyete başlayan Groupama Sigorta ve Demir Sigorta yetkili acenteliklerini yüksek kalite standartlarında başarıyla sürdüren Hasbal Sigorta, her geçen gün genişleyen müşteri portföyü ve müşterilerine güven veren yönetim tarzıyla dikkat çekiyor.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasbal ve şirket ortağı Yüksel Demir’in başarılı çalışmaları ile önemli bir aşama kaydeden Hasbal Sigorta, gündelik hayatta karşılaşabileceğimiz risklere karşı vatandaşları bilinçlendirerek önemli bir hizmeti de yerine getiriyor.
 
Boğaziçi Gündem Gazetesi Hasbal Sigorta Genel Müdürü Yüksel Demir’i çalışma ofisinde ziyaret ederek, Hasbal Sigorta’nın faaliyet alanlarını ve Hasbal Sigorta’nın Boğaziçi Gündem okurlarını da kapsayan “Sigortasız ev kalmasın” kampanyası hakkında bilgiler edindi.
 
Sizlere oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz söyleyişiyi siz değerli okurlara aşağıda sunuyoruz.
 
Yüksel Demir; Birinci önceliğimiz müşterilerimizi olası her türlü risklerinden korumak…
 
Boğaziçi Gündem: Hasbal Sigorta ne zaman kuruldu?  Biraz şirket yapınızdan bahseder misiniz?
 
Yüksel Demir: İstanbul'da 2006 yılından itibaren Beyoğlu/ Fındıklı’da faaliyet gösteriyoruz. Hasbal Sigorta acenteliği olarak yola çıktığımız ilk günden itibaren, kalite standartlarımızı koruyarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Acenteliğimizin birinci önceliği, kurumsal ve bireysel müşterilerimizi olası her türlü risklerinden korumak, müşterilerimize güvenilir ve yüksek kalitede, tamamen müşteri odaklı hizmetler üreterek yaşam standartlarını arttıracak sigorta hizmetlerinin geniş olanaklarından faydalanmalarını sağlamaktır.
 
Boğaziçi Gündem: Türkiye’deki sigortacılık sektörü dünya sigortacılığının neresinde?
 
Yüksel Demir: Ülkemizdeki sigortacılığı Avrupa ile karşılaştırdığımızda Avrupa’nın oldukça gerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Devletin ve sigorta şirketlerinin halkımıza, sigortacılık ile ilgili daha çok eğitim ve tanıtım yapması gerekiyor. Çünkü ülkemizde halen trafik ve kaskodan başka sigortalarında olduğunu bilenlerin sayısı çok az. Sektör bilincini ülkemizde daha da geniş bir yelpazeye yaymak ve öğretmek başta biz sigortacıların görevi olduğuna inanıyorum. Bunun içinde bu konudaki duyarlılığınız için size teşekkür ediyorum.
 
“Yüksel Demir, Hayatınızın her alanını sigortalayabilirsiniz…”
 
Boğaziçi Gündem:  Trafik ve Kasko sigortalarının dışında kalan ve bizler için önemli gördüğünüz sigorta alanları nelerdir. Biraz bilgi verebilir misiniz?
 
Yüksel Demir: Bakın, insanlar bankadan kredi kullanırken bile sigortalanıyorlar. Fakat birçok insanımız yapılan bu sigortanın hangi durumlarda kullanılacağını, nasıl bu sigortalardan faydalanacağını bilmiyor. Örneğin; bir bankadan konut kredisi kullanan bir kişi öncelikle hayat sigortası, daha sonra kredi kullandığı konut için konut ve DASK sigortası yapılıyor. Burada özellikle konut sigortalarından söz etmek istiyorum. Konut sigortaları kredi kullanıldığında, banka sınırlı teminatlarla binayı sigortalıyor. Müşteri ise bunu sorgulamıyor, kapsamlı bir poliçe aldığını zannediyor. Herhangi bir hasar olduğunda ise müşteri ortada kalıyor.
 
Boğaziçi Gündem:  Böyle durumların yaşanmaması için ne yapmak gerekiyor?
 
Yüksel Demir: Öncelikle müşterilerimiz şunu bilmeli. Kredi kullanırken müşterilerin sigortalarını kredi kullandıkları kuruluştan yapmak gibi kanuni bir zorunlulukları yoktur. Sigorta ihtiyaçları olduğunda mutlaka bir sigorta acentesine gitmelerini tavsiye ederim. Bunu yapmakla her şeyden önce risklerini tam teminat altına alırlar ve daha uygun fiyatlarla sigorta primi öderler.  
 
Boğaziçi Gündem: Hasbal Sigorta olarak daha hangi alanlarda sigortacılık faaliyetlerinde bulunuyorsunuz?
 
Yüksel Demir: Acenteliğimizde kasko, trafik, DASK, konut, işyeri, inşaat, mühendislik, sağlık, nakliyat, ferdi kaza ve sorumluluk sigortalarında hizmet veriyoruz.
 
“Sigortasız ev kalmasın” oldukça iddialı bir sigorta kampanyası…
 
Boğaziçi Gündem: Boğaziçi Gündem Gazetesi okuyanlar için duyurmamız gereken kampanyalı bir sigortanız var mı?
 
Yüksel Demir: Tabi ki var. Bende Boğaziçi Gündem Gazetesi’ni çok başarılı buluyor ve sürekli takip ediyorum. “Sigortasız ev kalmasın” diye başlattığımız iddialı konut sigortası kampanyamız var. Tüm Boğaziçi Gündem okuyucularını bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum.
 
Boğaziçi Gündem: Bu kampanya hakkında biraz bilgi verebilir misiniz. Örneğin bir dairenin sigortası ortalama ne kadar bir ücrete yapılıyor?
 
Yüksel Demir: Aslında çok kolaylık sağlıyoruz. Allah korusun hiç istemeyiz ama her an yangın, deprem veya bir hırsızlığa maruz kalabiliriz. Tedbir bizden takdir Allah’tan. Konut için çok güzel bir kampanyamız var. İstanbul’da ev sahibi olan biri için, yıllık ödeyeceği miktar, 160 TL ile 232 TL arasıdır. Kiracı olan biri içinde ödeyeceği yıllık miktar, 110 TL ile 150 TL arasıdır. Üstelik kredi kartı ile 10 eşit taksit ödeme imkanı da bulunmaktadır.
 
Hasbal Sigorta’dan 4X4 konut sigorta kampanyası…
 
Boğaziçi Gündem: Bu kampanyadaki “Konut Sigortası” neleri kapsamaktadır. Sadece yangın, deprem ve hırsızlık mı var?
 
Yüksel Demir: Hayır; yangın, deprem, hırsızlık olmak üzere, evinizde olabilecek bir yangında bina ve evdeki eşyalarınızın hasarını karşılıyor. Evinizdeki tesisat patlamasında dolayı sudan zarar gören yer döşemeleriniz, kırılan ve tamir edilecek tüm sabit değerler, eşyalarınız ve komşu masraflarınız dahil kırılan camlarınız, evinizde bulunan elektronik cihazlarınızın elektriksel bir arıza sonucu bozulması sonucu tamir masrafları, ya da yapılamıyorsa değerinin ödenmesi, hırsızlık sonucu çalınan eşyalarınız, 24 saat konut yardım hizmetleri kapsamında ücretsiz çilingir hizmetleri, tıbbi yardım, acil su veya elektrik tesisatçısı gibi bir çok hizmeti kapsıyor.
 
Boğaziçi Gündem: Yüksel Bey, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.
Yüksel Demir: Bende sizlere, bize vakit ayırdığınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.