Haber
Giriş Tarihi : 18-11-2012 13:52

Uludere raporu aralık ayında açıklanacak

TBMM İnsan Hakları Uludere Alt Komisyon Başkanı İhsan Şener, komisyon çalışmaları için, '' Hazırlanan raporun bu olayı büyük ölçüde aydınlatacağına inanıyorum'' dedi.

Uludere raporu aralık ayında açıklanacak
Şener, Ordu'da gazetecilere yaptığı açıklamada, raporun sonuç ve değerlendirme bölümü dışındaki kısımlarının yazıldığını söyledi.
 
Raporun sonuç ve değerlendirme bölümünün ise raportörler tarafından yazılmaya başlandığını belirten Şener şöyle konuştu: 
 
''Yazılma işlemi bittikten sonra önümüzde hafta komisyon üyesi arkadaşlarımıza bu taslak verilecek. Eğer bu sonuç ve değerlendirme kısmına toplamda hepimiz katılıyorsak zaten görüşlerimiz aynen yansımış olacak. Ama itirazı olan, yetersiz bulan, farklı görüşü olan varsa bu arkadaşlar da itirazlarını dile getirecekler. Dolayısıyla öyle tahmin ediyorum ki, Aralık ayının ilk yarısında en geç raporumuzu üst komisyona sunacağız. Yani Aralık ayının ortasında rapor kamuoyu ile paylaşılacak.'' 
 
Hazırladıkları raporun bir kurumu suçlama niteliğinde olmadığını vurgulayan Şener, ''Hazırladığımız raporla umarız Türkiye'de bundan sonra bu tür yaşanacak hadiselerin yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasıyla ilgili önerilerimiz dikkate alınacaktır. Öyle olmasını da ümit ediyorum. Ayrıca hazırlanan raporun bu olayı büyük ölçüde aydınlatacağına inanıyorum'' ifadelerini kullandı