İstanbul
Giriş Tarihi : 14-11-2012 14:52

Beyoğlu Belediyesi Cemal Artüz'ün bahçesini yeniledi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Okul Buluşmaları Programı” kapsamında ziyaret ettiği Cemal Artüz İlköğretim Okulu’nun Beyoğlu Belediyesi’nce yenilenen bahçesini, basket sahasını ve kütüphanesini çocuklarla birlikte açtı

Beyoğlu Belediyesi Cemal Artüz'ün bahçesini yeniledi
Sekiz yıldır okulların açılmasıyla birlikte ilçedeki okulları ziyaret eden, ihtiyaçları yerinde dinleyen ve çözüm üreten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan 2012-2013 yılı eğitim-öğretim dönenimdeki okul buluşmalarına devam ediyor. Bu buluşmalarda okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Demircan bu hafta Cemal Artüz İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.
 


Yenilenen Birimleri Çocuklarla Açtı
Okul Müdürü Sultan Gelmez tarafından karşılanan Demircan öğrencilerle okulun bahçesinde buluştu. Okullarını ziyaret eden belediye başkanlarını sevgi tezahüratlarıyla karşılayan öğrenciler Demircan’a olan sevgilerini onu kucaklayarak ve fotoğraf çektirerek gösterdiler. Demircan, Beyoğlu Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen okul bahçesi ve basket sahası ile okula kazandırılan kütüphane odasının açılışını öğrencilerle birlikte yaptı. Bu buluşma sırasında bir öğrencinin kendisine verdiği kara kalem portresi Demircan’ı oldukça duygulandırdı. Çocuklarla sohbet eden, onların sevgisine tek tek ilgilenerek karşılık veren Demircan, öğrencilerin isteklerini de not aldı.


 
Okul Yönetimiyle Bir Arada
Ders zilinin çalmasıyla öğrenciler sınıflarına giderken, Demircan, okul yönetimi, öğretmenler ve velilerle biraraya geldi. Okulun kütüphane odasında kitaplar arasında gerçekleşen buluşmaya Beyoğlu Belediyesi birim müdürleri de katıldı. Toplantıda, okulun ihtiyaçları ve çözümlerini konuşuldu. Okul mevcudiyetinin 1600 olduğunu, ancak, bu rakamın 2012-2013 yılı eğitim-öğretim döneminde misafir ettikleri Muallim Cevdet İlköğretim Okulu öğrencileriyle 3 bin 200’e çıktığını belirten Okul Müdüresi Sultan Gelmez, “Okulumuza ve eğitime her türlü desteği veren Sayın Başkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.


 
Demircan: Okullarımızdan Desteği Asla Çekmeyeceğiz
Öğretmenlerin ve velilerin isteklerini dikkatle dinleyen Demircan, sekiz yıldır ilçedeki okulların daha kaliteli eğitim verebilmesi için çalıştıklarını söyledi. Bugüne kadar ilçedeki okulların yönetimleriyle el ele vererek sorunları çözdüklerini ifade eden Demircan, “Beyoğlu Belediyesi olarak ilçedeki yavrularımızı kendi çocuklarımız olarak görüyor, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Hizmetlerimizde sekiz yıldır hep önceliğimiz çocuklar olmuştur. Göreve geldiğimizden beri ilçedeki okullara desteğimizi sürdürüyoruz. Okullarımızdan bu desteği asla çekmeyeceğiz” diye konuştu.

www.bogazicigundem.com