Yaşam
Giriş Tarihi : 24-10-2012 17:47

Bayram’da büyüklerinize çikolata yerine fındık götürün

Fındığın çok, tüketiminin az olmasından dolayı fiyatı düşük olunca çözüm üreten Sinirlioğlu Bayram ziyaretinde büyüklerimize yiyemedikleri çikolata yerine fındık götürmeyi önerdi.

Bayram’da büyüklerinize çikolata yerine fındık götürün
Giresun Görele ilçesinde fındık ticaretiyle uğraşan  www.gorhelefindik.com   Yönetim Kurulu Başkanı  Turhan Sinirlioğlu “Türk insanı, özelliklede Karadeniz insanı bu sene alışkanlıkları değiştirip bayram ziyaretine gittikleri sevdiklerine çikolata, şeker , lokum yerine fındık götürsün” tavsiyesinde bulundu
 
Sinirlioğlu yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi “bu sene Türkiye’nin fındık rekoltesi 700.000 ton  civarında. Ürün normalin üzerinde, ekonominin doğal düzeni içinde arz fazla, talep az olunca fiyatı düşük oluyor. Diğer tabirle ürün çok yiyen az demektir. Tüketimi artırabilirsek doğal olarak fındık fiyatı da yükselecektir. Ben özellikle Karadenizli , daha sonrada tüm dünya’daki halkımızdan bu sene alışkanlıkları değiştirerek, bayram ziyaretine  gittikleri büyüklerine yiyemedikleri çikolata, şeker, lokum, tatlı  yerine rahatlıkla yiyebilecekleri fındık yada  fındık ürünleri götürmesini tavsiye ediyorum.  Böylece hem fındığın tüketimi artacak hem de götürdüğünüz kişiye daha sağlıklı bir hediye götürdüğünüz için onun memnuniyetini göreceksiniz. Bayramda büyük çoğunluğumuz büyüklerimizi ziyarete gideriz, fakat giderken götürdüğümüz çikolata, şeker ,tatlı ve lokum gibi tatlıları sevdiklerimiz kesinlikle yiyemez. Yaşı sağlığı buna izin vermez. Oysa bu insanlara götüreceğimiz fındık, fındık ezmesi, kavrulmuş fındık onlara sağlık yönünden fayda bile sağlayacaktır. Büyüklerimiz bundan dolayı büyük memnuniyet duyacaklardır. “dedi.
 
Fındık’ta fiyat artışının tek çözümünün tüketiminin artması olduğunun altını çizen Görhele Fındık  sahibi Sinirlioğlu “Fındık üreticisi ne kadar teşvik olursa olsun fındığını sökmeyi düşünmüyor. O zaman üretimi düşüremiyorsak yapılacak şey tüketimi artırmaktır. Benim öncelikle Karadenizli hemşerilerimden ricam kendimiz fındığı bol tüketelim, kullandığımız her tatlı çeşidinde mutlaka fındık kullanalım. Bize gelen misafirlere fındık ve fındıklı ürünler ikram edelim. Dost ziyaretine giderken fındık yada fındıklı ürünler götürelim. Bir seferberlik başlatalım fındık yiyelim, fındık yedirelim. Biz Karadenizli olarak bu tüketimi artırmak için elimizden geleni yapmazsak daha çok Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı , Hükümeti, Cüneyt Zapsu’yu, İhracatçıyı, Fabrikatörü, Tüccarı suçlarız. Biz kendi ürünümüze sahip çıkacağız. Türk milletinin tipik özelliğidir söyleniriz, söylemeyiz. Biz icraatı bizzat Karadenizli olarak kendimiz yapacağız. Her Karadenizli bulunduğu yerde fındık tanıtıcısı, tattırıcısı, satıcısı olacak, komşusuna , tanışına fındık ve fındık ürünlerini tanıtacak, tattıracak ve  satacak. www.gorhelefindik.com olarak biz her zaman ürüne ihtiyacı olan hemşerimize toptan fiyatlarla çok uygun koşullarda ürün tedarik etmeye hazırız. Bu fındık bizim ise bunun fiyatını da biz istediğimiz fiyatlara çıkartacağız.” diye konuştu.