Eğitim
Giriş Tarihi : 28-01-2013 11:57

YÖK Yasa Taslağı geniş bir platformda ele alınacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yükseköğretim yasası taslağına ilişkin ''Önümüzdeki yıllarda yükseköğretimi daha sorunsuz yürütmemizi sağlayacak bir sonuca, hep birlikte ulaştıracağımızı ümit ediyorum'' dedi.

YÖK Yasa Taslağı geniş bir platformda ele alınacak
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehirde, önünde yükseköğretim ile ilgili bir düzenleme programının olduğuna işaret ederek, basın mensuplarına yeni hazırlanan YÖK Yasa Taslağı hakkında şu açıklamalarda bulundu. 
 
''Bununla ilgili YÖK bir taslak hazırladı. O taslağı Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdi. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanıyken hazırlanan taslakla ilgili görüşlerimi kamuoyuyla paylaştım. Bu taslağın ciddi bir revizyona ihtiyacı olduğunu söyledim. YÖK gerçekten demokratik bir anlayışla kendi sitesinden taslağı ve eleştirileri yayınladı. Bu taslak, Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildi. Devir teslim töreni öncesinde Bakan beyle yaptığımız görüşmede, daha önce benim de bulunduğum bir toplantıda bunun Başbakanlık bünyesinde çalışmalarının daha uygun olacağı konuşulmuştu. Ben de bu kuralı yürürlüğe koyacağım. YÖK tarafından hazırlanan taslak bize bir fikir verecek ancak meseleyi enine boyuna tartışabileceğimiz bir düzlemde ele alacağız. Önümüzdeki yıllarda yükseköğretimi daha sorunsuz yürütmemizi sağlayacak bir sonuca, hep birlikte ulaştıracağımızı ümit ediyorum.''