İstanbul
Giriş Tarihi : 18-03-2014 14:33

Yangın mağdurlarına belediye sahip çıkıyor

Beyoğlu Tophane bölgesi Camcı Fevzi Sokağında sabah saatlerinde Adem Apartmanında yangın çıktı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı yangında 4 daire hasar gördü.

Yangın mağdurlarına belediye sahip çıkıyor


 

 Yangından kısa bir süre sonra olay yerine gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, apartmanda yaşayan mağdur vatandaşların otellere yerleştirilmesi talimatını verdi.

 

Müdahalelerin ardından yangının kısa sürede kontrol altına alındığını söyleyen Demircan “Hasar gören evlere temizlik ve tadilat konusunda yardımcı olacağız. Mağdur olan apartman sakinlerini de Beyoğlu civarındaki otellerde misafir edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Tophane’deki korkutan yangının itfaiye ve helikopter desteği ile anında müdahale edildiğini belirten Demircan “Anında müdahale ile olası bir facia önlendi. Özverili çalışmalarından dolayı itfaiyemize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri hem karadan hem de havadan yangına müdahale ederek kısa sürede kontrol altına aldı. Çıkan yangında en büyük teselli can kaybı ve yaralanmanın yaşanmaması oldu.