İstanbul
Giriş Tarihi : 19-07-2016 15:08   Güncelleme : 19-07-2016 15:08

Vatandaşlarımız Darbecilere Haddini Bildirdi

Seçilmiş hükümete karşı yapılan darbe girişimine tepki göstererek Taksim Meydanı'nda toplanan vatandaşları yalnız bırakmayan vatandaşları yalnız bırakmayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bizim irademizi yok saymaya çalıştılar. Ama dün akşam bu olay olduktan birkaç saat sonra kalabalık burada ve ülkenin dört bir yanında toplanarak onlara gereken cevabı verdiler, hadlerini bildirdiler.” dedi.

Vatandaşlarımız Darbecilere Haddini Bildirdi

 

Beyoğlu’nda on binlerce vatandaş seçilmiş hükümete karşı darbe girişiminde bulunarak vatandaşları ve devlet kurumların alçakça hedef alan darbecilere karşı tek yürek oldu. İhanete tepki gösteren vatandaşlar Taksim Meydanı'nda toplandı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da alana gelerek vatandaşları yalnız bırakmadı. Ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atarak sabaha kadar demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, ülkemizin sahipsiz olmadığını tüm dünyaya gösterdi.

VATANDAŞLARIMIZ HAİNLERE HADLERİNİ BİLDİRDİLER

Meydanda bulunan otobüsün üzerine çıkarak vatandaşlara seslenen Başkan Demircan, binlerce insanın meydanlara inerek demokrasiye sahip çıkmasının inanılmaz bir mutluluk tablosu olduğunu belirterek, “Burada bulunan herkes vatan, millet ve bayrak sevgisi ile milli birlik ve beraberlik duygusuyla burada. Fazla değil, sadece 24 saat evvel burada bazı hainler bizim ve ülkemizin geleceğine kastederek burayı işgal etmek istediler. Oysa biz ödediğimiz vergilerle silahlarını ve tanklarını alarak onları varanı muhafaza etmeleri için görevlendirmiştik. Onlar ne yaptılar? Bizim kaderimizi, kendi geleceğimizi 3-5 vatan haini olarak ellerinde görmeye ve bizim irademizi yok saymaya çalıştılar. Ama dün akşam bu olay olduktan birkaç saat sonra kalabalık burada ve ülkenin dört bir yanında toplanarak onlara gereken cevabı verdiler, hadlerini bildirdiler. Bugün burada olan herkes aslında dün olanlara en güzel cevabı işte bu bayrakla, birlikle, kardeşlikle veriyor.” dedi.

İŞTE LİDER, İŞTE VATAN SEVGİSİ

Başkan Demircan bugün Türkiye’nin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu da ifade ederek, “Toplumun her kesimizden bütün insanlar bayraklarını toplayarak buraya geldiler ve birliğin kardeşliğin fotoğrafını burada çektiler. Burada bu tip olaylarda toplumu liderliğiyle ve sevgisiyle kuşatmış Recep Tayyip Erdoğan liderimizle birlikte nelerin yapılabileceğini bir kez daha gördük. Ne zaman ki cep telefonuyla mesajı verdi ve ‘meydanları boş bırakmayacağız’ dedi, hepimiz dışarı çıktık. İşte lider, işte vatan sevgisi, işte Türkiye işte bayrak… Buradaki insanlar kendi kaderlerine ve kendi geleceklerine ancak kendimiz sahip çıkabiliriz dediler. İşte bu meydan, bu fotoğrafta bunun resmidir.