Haber
Giriş Tarihi : 20-02-2018 17:55   Güncelleme : 20-02-2018 17:55

Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

Beyoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek okul yönetimi, öğrenci ve velilerle bir araya gelen Başkan Demircan, “Çocuklarımıza dokunan kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Çünkü geleceğimiz çocuklarımız. Onlar için yaptığımız her şey ülkemizin geleceğine yatırımdır.” dedi.

Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

 

Beyoğlu’nda hayata geçirilen “Okulda Buluşalım” Projesi ile okulların sorunları yerinde çözüme kavuşturuluyor. 14 yıldır devam eden proje kapsamında ilçedeki okulları tek tek ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın son durağı Beyoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Okul bahçesinde öğrencilerle sohbet eden Başkan Demircan’ın Anıtkabir’i ziyaret etmek isteyen öğrencilerin taleplerine olumlu cevap vermesi coşkuyla karşılandı. Demircan, daha sonra okulun toplantı salonunda öğretmen, okul aile birliği üyeleri, mahalle muhtarları, mahallelerden sorumlu meclis üyeleri ve veliler ile de bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi. Ziyarette, okulun öğrencilerinden oluşan müzik grubunun Başkan Demircan için hazırladığı mini konser büyük beğeni topladı.

 

ÇOCUĞUN NEYE İHTİYACI OLDUĞUNU DAHA YAKINDAN GÖRME FIRSATIMIZ OLUYOR

Beyoğlu Belediyesi olarak çocukların gelişimine katkıda bulunacak her türlü etkinliğe destek verdiklerini belirten Başkan Demircan, “İnsan çevresiyle var. Tek başına bir varlık değil. Çevresine ne kadar hükmediyorsa o kadar anlamlı. Dolayısıyla biz böyle düşünüyoruz. Bu amaçla da çocuklarımızı sosyalleştirecek ve kendilerini geleceğe daha iyi hazırlamada onlara yardımcı olabilecek etkinlikler düzenlemenin gayreti içerisindeyiz. Okul Buluşmaları bu anlamda çok önemli. Çünkü çocuğun neye ihtiyacı olduğunu daha yakından görme fırsatımız oluyor. Burada yaptığımız gözlemler düzenlediğimiz etkinliklerin oluşmasında bize bir nevi yol gösteriyor. Böylelikle çocuklarımıza dokunan kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenliyoruz.” dedi.

 

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ

Bilişim Çağı ile birlikte eğitimin daha da önemli hale geldiğini de ifade eden Başkan Demircan,

“Artık her şeyin makinelere verilen komutlarla yapılır hale geldiği çağımızda çocuklarımıza verdiğimiz eğitimin önemi daha da arttı. Çünkü kodlama dediğimiz yazılım hayatımızın her alanına sirayet etmeye başladı. Onun için çocuklarımızın bir taraftan kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle kendisini geliştirirken bir taraftan da Kodlama dediğimiz yazılımı öğrenerek hayata hazırlaması gerekiyor. Biz de Beyoğlu Belediyesi olarak bunun farkındayız. Bu amaçla Semt Konaklarımızda ve Kütüphanelerimizde Yazılım (Kodlama) kursları açtık. Gençlik Merkezlerimizde de açacağız. Çünkü geleceğimiz çocuklarımız. Onlar için yaptığımız her şey ülkemizin geleceğine yatırımdır.” şeklinde konuştu.