İstanbul
Giriş Tarihi : 18-01-2021 01:17   Güncelleme : 18-01-2021 01:35

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’dan duygulandıran paylaşım

Tuzla Belediye Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, pencereden bakarak kar yağsın diye dua eden Down Sendromlu bir çocuğun isteğini görünce, belediye ekiplerine talimat vererek saatler içinde evinin önüne bir kamyon kar getirtti. Belediye personeli tarafında eline kar topu verilen çocuk getirilen kar yığınları ile diğer arkadaşları ile birlikte kar topu oynadı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’dan duygulandıran paylaşım

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı bazı ilçelerde etkili olurken, özellikle denize yakın ilçelerde kar topu oynamak isteyen çocukların beklentilerini karşılamadı.

 

Bu durumu Tuzlada yaşayan Down Sendromlu bir çocuk pencere önünden dışarı bakarak kar yağsın diye dua ederken ailesi tarafından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı etiketleyerek paylaştı.

 

Bu paylaşımı gören Tuzla Belediye Başkanı Dr. Yazıcı ise ilçede biriken karları temizlemekle görevli personele verdiği talimatla toplanan kar birikintilerini kar topu oynamak isteyen çocuğun evinin önüne götürdü. Belediye personeli tarafında eline kar topu verilen çocuk getirilen kar yığınları ile diğer arkadaşları ile birlikte kar topu oynadı.