Haber
Giriş Tarihi : 28-03-2016 17:34   Güncelleme : 28-03-2016 17:34

"Türkiye son 15 yılda büyük işler başardı"

​AK Parti Beyoğlu ilçe Başkanlığı’nın Mart ayı Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türkiye, vatanına ve milletine bağlı insanların yönetiminde son on beş yıl içerisinde çok farklı misyon üstlendi. Bizde yurtdışında ve Türkiye de ne kadar yatırımcı varsa onları Beyoğlu’na getirip bir mekan açtırmanın gayreti içerisindeyiz. Bütün bu yatırımlar bu ülkede yaşayan insanlara iştir, aştır, ekmektir.” dedi.


AK Parti Beyoğlu ilçe Başkanlığı Mart ayı Danışma Meclisi Toplantısı AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve mahalle teşkilatları katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bizde yurtdışında ve Türkiye de ne kadar yatırımcı varsa onları Beyoğlu’na getirip bir mekan açtırmanın gayreti içerisindeyiz. Bütün bu yatırımlar bu ülkede yaşayan insanlara iştir, aştır, ekmektir,” dedi.

TÜRKİYE DÜNYANIN MERKEZİNDE YER ALIYOR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan toplantıda yaptığı konuşmasında Türkiye’nin son 15 yılda büyük işler başardığını belirterek, “Yapımı devam eden 3. Havaalanı tamamlandığında ülkemize yılda 100 milyon yolcu gelecek ve en az 150 bin kişi de burada çalışacak. Londra Havaalanı son on yılda yüzde dört büyümüş, bizimkisi ise yüzde 110 büyümüş. Türkiye’nin havaalanlarının tercih edilmesinin sebebi çok açık. Çünkü Türkiye dünyanın merkezinde yer alıyor. Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e gidecek olan bir uçak için en ideal, en kısa yol Türkiye üzerinden geçmektir. Yani Napolyon’un dediği gibi, dünya tek devlet olsaydı başkenti İstanbul olurdu. Türkiye, vatanına ve milletine bağlı insanların yönetiminde son on beş yıl içerisinde çok farklı misyon üstlendi,” dedi.

BU YATIRIMLAR BU ÜLKEDE YAŞAYAN İNSANLARA İŞTİR, AŞTIR

Başkan Demircan, “3. Havaalanının bir de kargo taşımacılığı boyutu var. Geçiş kolay kılınsın diye yolların yanı sıra bir de 3. Köprü yapılıyor. 3. Köprünün ortasından tren raylarının geçmesi de oraya gelecek malların rahatlıkla transfer edilmesi ve tarihi ipek yoluna bağlanarak Basra Körfezi’ne kadar taşımacılık yapılması için dizayn edildi. Bütün bu yatırımlar bu ülkede yaşayan insanlara iştir, aştır, ekmektir. Benim belediye başkanı olarak iki hedefim var; birincisi daha çok işyeri açarak gençlerimize iş, aş ve ekmek bulmak, ikincisi ise Kentsel Dönüşüm. Onun için yurt dışında ve Türkiye de ne kadar yatırımcı varsa onları Beyoğlu’na getirip bir mekan açtırmanın gayreti içerisindeyiz. Bunu bütün belediyelerimiz yapıyor. Türkiye’nin bugün geldiği nokta bu.” İfadelerini kullandı.

BEYOĞLU’NUN MARKA BİR İLÇE OLDUĞU TESCİLLENDİ

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş da yaptığı konuşmasında “Beyoğlu’muzun marka bir ilçe olduğu il başkanlığımız tarafından da tescillendi. Beyoğlu’muzun iki faaliyeti örnek proje olarak İl başkanlığımızın 2016 stratejik eylem planına girdi. Bunlardan bir tanesi patenti belediye başkanımıza ait olan ve meclis üyelerimiz tarafından yapılan bölge bazlı ‘Halk Meclisleri’dir. İkinci ise 1 Kasım seçimlerinden sonra milletvekilimiz Ahmet Hamdi Çamlıyla birlikte başlatmış olduğumuz ‘Millet Vekiliyle Buluşuyor’ projemizdir. ”şeklinde konuştu.