İstanbul
Giriş Tarihi : 20-04-2013 05:01

Turabibaba resim, şiir ve müzikle coştu

Hasköy İlköğretim Okulu öğrencileri, Turabibaba Kütüphanesi’nde resim, şiir ve müzikten oluşan bir gösteri sundu.

Turabibaba resim, şiir ve müzikle coştu
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da katıldığı gösteride öğrenciler hazırladıkları resim sergisini izleyicilerin beğenisine sundu. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali’nde de sergilenen “Düş Çocuk Gerçek Çocuk” konulu sergiyi gezen Demircan, ünlü ressamların çalışmalarından esinlenerek yeni çalışmalar ortaya koyan öğrencileri tebrik etti.

Hasköy İlköğretim Okulu öğrencileri ünlü şair Attila İlhan’ın hayatı ve eserleri hakkında bilgi verdikten sonra bir şiir seçkisi sundu. Şiir seçkisinin ardından sahne alan öğrenciler, şarkı ve türküler eşliğinde dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.Öğrencilerin gösterilerinin ardından konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, sahneye çıkarak şiir okuyan, şarkı söyleyen çocukların özgüvenlerinin geliştiğini belirterek, bu tür etkinliklere çok önem verdiğini söyledi. Çocuklara test çözdüren eğitim sistemini eleştiren Demircan, “Ezberci bir eğitimden geçen çocuklarımız mezun olduklarında her işe talip oluyorlar. Ancak bir ihtisasları olmadığı için iş bulamıyorlar. Ülkemizde nitelikli eleman sıkıntısı yaşanırken, eğitim sisteminin bu açığı kapatmadığı ortada. Kanaatimce eğitimde kültür ve sanat etkinliklerine daha çok yer verilmeli. Çünkü kendini ifade edebilen çocuklar daha başarılı oluyor” diye konuştu.

Başarılı öğrencileri gösterileri dolayısıyla kutlayan Demircan, konuşmasının ardından öğrencilerle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.