Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 04:42   Güncelleme : 06-10-2021 04:42

Snapchat'te uyuşturucu anlaşmalarını durdurmak için savaşan ebeveynler hakkındaki bu hikayeyi okuyun

NBC, Snapchat üzerinden satış yapan bayilerden aldıklarından şüphelendikleri tek doz fentanile çocuklarını kaybeden ebeveynlerin hikayelerini derleyen inanılmaz bir rapor hazırladı.

Snapchat'te uyuşturucu anlaşmalarını durdurmak için savaşan ebeveynler hakkındaki bu hikayeyi okuyun

NBC'nin genç yetişkinlerin Snapchat'teki bayilerden reçeteli veya eğlence amaçlı uyuşturucu satın alma eğilimine bakan ve bunun yerine fentanil ile biten mükemmel bir hikayesi var. Rapor, hikayeyi, çocuklarını kaybeden ve hapları popüler sohbet uygulamasını kullanarak aldıklarından şüphelenen birkaç ebeveynin bakış açısından anlatıyor. Ayrıca, Snapchat'in sorunla nasıl başa çıkmaya çalıştığını ve hem ebeveynler hem de kolluk kuvvetleri için bu ılımlılığın getirdiği zorlukları ele alıyor.

Bazı ebeveynler, çocuklarının çeşitli sorunlarla başa çıkmak için ağrı kesici almaya çalıştıklarından şüpheleniyor. doktorlar veya diş hekimleri tarafından ele alınmayan ağrılar, bazıları ise çocuklarının duygusal kargaşa dünyasından kaçmaya çalıştığını söylüyor. En az bir örnekte, bir ebeveyn Snapchat'in yalnızca birkaç blok ötede yaşayabilecek bir uyuşturucu satıcısıyla anlaşmayı kolaylaştırdığından şüpheleniyor.

Snapchat sorunsuz değil

Bunların hiçbiri Snapchat'in sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Bir anne, şüpheli satıcının aylar sonra nasıl hala ilaç reklamı yaptığını anlatıyor. Başka bir ebeveyn, sonunda tutuklanan şüpheli bir satıcı hakkında kolluk kuvvetlerine bilgi vermenin Snap'in beş ay sürdüğünü söylüyor. Snap, NBC'ye uyuşturucuyla ilgili içeriği proaktif olarak nasıl taraması gerektiğini anlamak için DEA ile birlikte çalıştığını ve bayilere ait olduğundan şüphelendiği hesapları sildiğini söyledi. Yine de NBC'nin işaret ettiği gibi, yeni bir tane oluşturmak zor değil.

Hikaye, uyuşturucu kullanımıyla ilgili konuların nasıl etkili bir şekilde yönetileceği ve fentanilin orman yangını benzeri yayılmasında Snapchat'in rolü hakkında soruları gündeme getiriyor. Bunun için okumaya değer.

Açıklama: NBCUniversal'ın sahibi olan Comcast, The Verge'in ana şirketi olan Vox Media'nın da yatırımcısıdır.