İstanbul
Giriş Tarihi : 18-04-2017 13:28   Güncelleme : 18-04-2017 13:28

Silivri'ye Metro Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Silivri'ye 32.5 kilometre metro gelecek. Metro çalışmalarını programa alıyoruz ve projelendirme çalışmaları yapılıyor." dedi.

Silivri'ye Metro Geliyor

 

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana geçen 13 yıllık süre içerisinde İstanbul’a 98 milyarlık yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, “Bu yatırımlarımızın 2 milyarlık kısmını da Silivri’ye yaptık. Kasamızda paramız var. Devlete ve finans kuruluşlarına da günü gelmiş 1 lira borcumuz yok” dedi.

“Ben belediye başkanı seçildiğim 2004 yılında Silivri bana oy vermemişti. Büyükşehir sınırları içerisinde değildi. Ben 2004 yılında seçildikten sonra Silivri’ye ziyarete gelmiştim. O zaman benden doğalgaz istenmişti. Talimat verdim ve 4,5 ay gibi kısa süre içerisinde Silivri sanayinde ilk doğalgazı beraber yaktık.”

Silivri'ye metro geliyor

Başkan Topbaş İBB bütçesinde en büyük payın ulaşıma ayrıldığını, “Her Yerde Metro, Her Yere Metro” sloganıyla başlattıkları ulaşım hamlesiyle de İstanbul’un her yerine metro götürdüklerini ifade ederek, “Dünyada kendi metrosunu yapan bizden başka belediye yok. Kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. İnşallah Silivriye’de metro geliyor. Proje çalışmalarına başladık” diye konuştu.