Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 01-10-2021 00:37   Güncelleme : 01-10-2021 00:37

Samsung, Güney Kore'den başlayarak telefonlarına dijital araba anahtarları getiriyor

Samsung announced its adding digital car keys to its phones in September, starting in South Korea. The feature is limited to one car, the Genesis GV60, but Samsung has announced partnerships with Audi, BMW, and Ford.

Samsung, Güney Kore'den başlayarak telefonlarına dijital araba anahtarları getiriyor

Samsung, Galaxy S21 lansmanı sırasında telefonlarında dijital araba anahtarları için planlarını açıkladıktan sonra nihayet bu özellik için destek eklemeye başlıyor. Samsung, ultra geniş bant (UWB) ve NFC özellikli dijital araba anahtarları desteğinin önce Güney Kore'yi vuracağını ve yalnızca bir araba ile çalışacağını söylüyor - tamamen elektrikli Genesis GV60.

UWB'yi destekleyen cihazlarda - Samsung Galaxy S21 Plus ve Ultra, Note 20 Ultra ve Galaxy Z Fold 2 ve 3 - Samsung “pasif giriş” vaat ediyor, yani telefonunuzu çantanızdan veya çantanızdan çıkarmadan arabanızın kilidini açıp kilitleyebilirsiniz. cep. Telefonunuz yakınınızdayken arabanızı çalıştırabilir ve aynalarda, koltuklarda ve daha fazlasında ayarlamalar yapabilirsiniz. Genesis GV60 tuşlarının Samsung telefonlarında nasıl görüneceği. Resim: Samsung

Dijital anahtarlar Samsung Pass'ta saklanır ve "yerleşik bir Güvenli Öğe (eSE)" ile korunur ve Samsung'a göre, indirilen uygulamasıyla Android 11 çalıştıran herkesle paylaşılabilir. Bu, şu anda bir bölgede tek bir araba türüne erişim anlamına geliyor, ancak Samsung'un Audi, BMW ve Ford ile ortaklıkları var. Umarım, bu otomobil üreticileri, Genesis mührü kırdığı için yakında destek ekleyecektir. Verge, daha fazla otomobil ve bölgenin ne zaman destekleneceği konusunda ayrıntılar için Samsung ile iletişime geçti.

Ayrıca Samsung, anahtarlar için NFC'yi desteklediğinden, Android 11 çalıştıran eski Galaxy telefonlar eğlenceye katılabilmelidir. Samsung artık telefonlarında öne çıkan iki özellik için UWB ve NFC kullanıyor: bu dijital araba anahtarları ve Ocak ayında duyurduğu Galaxy SmartTag ile öğeleri bulma. Bu, onu iOS 14'ün yanı sıra U1 çipi tarafından etkinleştirilen dijital araba anahtarlarını tanıtan Apple ile paralel hale getiriyor.