Siyaset
Giriş Tarihi : 06-05-2013 09:41

Polisin gazı sadece göz yaşartır ama CHP'nin gazı zehirler

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 20. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda, 1 Mayıs'ta İstanbul'da yaşanan olaylara değinerek, medyanın sergilediği tavrı eleştirdi.

Polisin gazı sadece göz yaşartır ama CHP'nin gazı zehirler
Ellerinde sapan, demir bilye olan maskeli, üniformalı militanların, medyada çiçek çocukları, polisin ve güvenlik kuvvetlerinin ise faşist olarak takdim edildiğini kaydederek, "Ondan sonra 'Başbakan bağırıyor çağırıyor...' Tabii bağıracağım canım. Sen kalkar da elinde her tarafı yakıp yıkan elinde sapanlarla, elinde bilyelerle kalkıp orada polisime, emniyet güçlerime karşı bu tür terörist bir eylem gerçekleştirenleri savunursan, onları masum gösterirsen tabii ki bundan yaralanan, sorumluluk mevkisinde bir insan olarak evet ben bağırırım" diye konuştu.

"CHP'nin gazı, dikkat edin, zehirler"

Medyanın, güvenlik güçlerine şiddet uygulayan göstericileri "masum" gösterdiğini ifade eden Erdoğan, "Gazdan etkilenen militanlar mazlum, ama kafasına taş isabet eden, bilye isabet eden, yaralanan ve o anda da beyin kanaması geçiren polis faşist. Biz bu tezgahı da yutmayız. Biz bu tezgahı da çok gördük" dedi.

Belli işçi örgütlerinin, belli medya kuruluşlarının, huzur ve barış ortamını sabote edercesine, çatışmaları körüklediğine defalarca şahit olduklarını belirten Erdoğan, "CHP, 1 Mayıs'ın öncesinde ve sonrasında, tüm o marjinal gruplara sürekli gaz verdi. Bakmayın ha CHP'nin gazı polisin gazından daha tesirlidir. Bunlar malum çevreler. Tüm o marjinal gruplara, hatırlatıyorum. Polisin gazı sadece göz yaşartır ama CHP'nin gazı, dikkat edin, zehirler. Buna çok dikkat edin" ifadelerini kullandı.