Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 30-07-2013 06:47

Özveri ve Samimiyet = Boğaziçi Gündem

Kurulduğu ilk günden itibaren okurlarımızın desteğiyle yoluna devam eden Boğaziçi Gündem, Beyoğlu merkezli olmak üzere İstanbul ve ilçeleri ile ilgili gelişmeleri www.bogazicigundem.com internet haber sitesi sizlere ulaştırıyor.

Özveri ve Samimiyet = Boğaziçi Gündem

 
 
Kurulduğu ilk günden itibaren okurlarımızın desteğiyle yoluna devam eden Boğaziçi Gündem, Beyoğlu merkezli olmak üzere İstanbul ve ilçeleri ile ilgili gelişmeleri www.bogazicigundem.com internet haber sitesi sizlere ulaştırıyor.
 
Boğaziçi Gündem’in basılı yayın organı Boğaziçi Gündem Gazetesi ise büyük bir özveri ve samimiyetle ilk sayısından itibaren, bölgede yaşanan gelişmeleri özel röportajlar ile destekleyerek sayfalarına taşıyor. Yine bu çerçevede, kendi objektiflerinden yansıyan özel kareleri ve kendine özgün habercilik anlayışı ile tamamı renkli Boğaziçi Gündem Gazetesi’nin 12. sayısını siz değerli okuyucularımızla buluşturduk. Boğaziçi Gündem Gazetesi’nin bu sayısında da önemli konu ve konukları misafir ettik. Her sayfasını özenle okuyacağınızı düşündüğümüz haber ve röportajları sayfalarımıza taşıyarak okuyucularımızın beğenisine sunduk.
 
Boğaziçi Gündem’in bu sayısının manşetini, Okmeydanı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Okçular Vakfı’nın açılış programına ayırdık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’un Fethinden önce son Cuma namazını kıldığı ve askerlerinin okçuluk talimi yaptığı bu mekânın yıllar sonra aslına uygun bir şekilde düzenlenerek açılması ne yazık ki Gezi Parkı olayları nedeniyle basında gerekli ilgiyi görmedi. Bu nedenle Boğaziçi Gündem’im 12. sayısının manşetini bu habere ayırdık. Beyoğlu Belediyesi’nin uzun yıllar sürdürdüğü çalışmaları sonucunda çözüme kavuşturduğu Okmeydanı’ndaki mülkiyet sorunu, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Okçular Vakfı’nın açılış merasiminde verdiği tapu müjdesi ile yeni bir aşamayı daha geride bıraktı. Başbakan Erdoğan’ın konuşmasının tüm ayrıntıları yine bu sayımızda bulacaksınız.
 
Haber sitemizi takip eden okuyucularımızın bildiği üzere Boğaziçi Gündem, Gezi Parkı olaylarında görülmeyeni ulusal basından önce görerek  “Gezi Eylemi Beyoğlu Esnafını Vurdu” başlıklı haberimizle gündem yarattı. Bu sayımızda Beyoğlu ile ilgili önemli tespitleri ortaya koyan bu haberimizi de yer verdik.
 
Bu sayımızda önemli röportajlara yer verdik. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile makamında gerçekleştirdiğimiz “Beyoğlu’nu dünya çapında projelerle yeniliyoruz” başlıklı röportajda, herkesi yakından ilgilendiren Tarlabaşı, Okmeydanı, Örnektepe, Taksim Projelerini ve Emek Sinemasını konuştuk. “AK Parti Gençlere Siyasetin Öznesi Olarak Bakıyor” diyen AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Osman Boyraz ile gerçekleştirdiğimiz röportajı, siyasete yeni başlayan gençlerin mutlaka okumasını tavsiye ediyoruz.
 
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı’nı değerlendirmelerinin yer aldığı, “Başkan Demircan sempozyuma ayrı bir renk ve değer kattı” başlıklı haberimizde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın Şebinkarahisar ziyaretinin bütün ayrıntılarını bulabilirsiniz. Bu sayımızda Beyoğlu’nda gerçekleştirilen Yerel Tatlar Festivali'nden Bartın, Kastamonu ve Giresun günlerine, sayfalarımızda önemli derecede yer verdik.
 
Boğaziçi Gündem Gazete’sinin son sayısında burada bahsettiğim haberlerden ve kendinizden çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Sizlere çok daha güzel haberleri ulaştırmak ümidiyle sağlıcakla kalın.