Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 19-12-2012 03:23

Öğrenciler Yerli Malı Haftasını Kutladı

‘‘Yerli malı, yurdun malı, her Türk onu kullanmalı’’ sözüyle hatırlanan ve her yıl 12–18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı Akdeniz Bağcılar İlköğretim Okulu öğrencileri kutladı.

Öğrenciler Yerli Malı Haftasını Kutladı
Mehmet Koçak/Boğaziçi Gündem
Kutlama programına Okul Müdürü Yusuf Gürler, okul yönetimi, veliler ve öğrenciler katıldı. Evlerinden getirdikleri yiyeceklerle Yerli Malı Haftası'nı kutlayan öğrenciler, yerli ürünlerden yiyerek yerli malı tüketimine dikkat çekti.
 
 
Öğrencilerinin bu haftanın önemini daha iyi anlayabilmesi için tiyatro hazırladıklarını belirten okul öğretmenlerinden Dilek Tokhay; "Öğrencilerimizin evlerinde hazırlanan tamamen yerli ürünleri getirerek arkadaşları ile paylaşması renkli görüntülere sahne oldu. Okulumuzun sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılan bir yerde olması yerli malı haftasını hakkıyla kutlamamızı sağladı. Bu açıdan öğrencilerimiz yerli ürünlerin neler olduğunu ve bu ürünlerin yetiştirilmesinde kendilerinin de emeğinin geçiyor olması nedeniyle onların değerini de fazlasıyla bilmektedirler. Çünkü buradaki öğrencilerimiz okul dışında yazın zeytine kışın ise narenciye bahçelerinde ailelerine yardım ediyorlar’’ dedi.
 
Dördüncü sınıf öğrencilerinden, Melis Kırık çok eğlendiklerini belirterek evden getirdikleri yiyecekleri arkadaşlarıyla beraber yediklerini söyledi.