Haber
Giriş Tarihi : 10-04-2013 14:56

Necat Cellek; Halkımız her zaman devletinin yanında olmuştur

İki dönem üst üste Şirvan Belediye Başkanı seçilen Necat Cellek; “Şirvan’da halkımız geçmişten bugüne kadar sadece terör olaylarının başlaması ile değil, hiçbir zaman devlet karşıtı olan güçlerin yanında olmamış, her zaman devletinin yanında olmuştur” dedi.

Necat Cellek; Halkımız her zaman devletinin yanında olmuştur
Siirt’in Şirvan ilçesi 80.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na yeni bir kütüphane kuran AK Parti Beyoğlu Gençlik Kollarını ziyaret eden Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, çözüm süreciyle ilgili Boğaziçi Gündem Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Necat Cellek, Boğaziçi Gündem Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Şirvan halkı her zaman barıştan, huzurdan yana olmuştur. Siyasetten nemalanan ve terör örgütünün temsilciliğini yapanlardan olmamıştır. Siirt Belediye Başkanı Şırnaklıdır ama Siirt’te kimse onu tanımadığı halde terör örgütünün gücünü arkasına alarak Siirt’te Belediye Başkanı olabiliyor. Yine bu güç sayesinde Siirtli olmayan birisi buradan milletvekili seçilebiliyor. Bunlar isterlerse bu süreç çok iyi işler ve sonuca ulaşılır. Ama onlar kendi makamlarından vaz geçerler mi? diye düşünüyorum. Basit bir örnek bu. Türkiye genelinde kim nerde, kimin sırtından siyaset yapıyor değerlendirildiğinde her şey ortaya çıkar” dedi.

Halkın kendi iradesiyle konuşamadığını “eğer konuşabilseydi Türkiye bu durumlara gelmezdi” diyen Cellek, sözlerine şöyle devam etti. “Terör örgütüne senin yolun doğru yol değil, benim seninle işim olmaz dediğinde acaba benim dükkânımı bombalar mı, çocuğuma zarar verirler mi? diye insanlarda bir korku vardı. Bu yüzden kimse konuşamıyordu. Bölgede güçlü olan bir partinin buralardan aldığı oy yüzdesi onun desteklendiği için aldığı oy oranı değildir. Ama baskı ve korku olmadan oy verildiğinde bu oranın çok aşağılara düştüğü görülecektir.”

Barış süreciyle ilgili oluşturulan akil insanlar listesi ile ilgili görüşlerini de ifade eden Cellek şunları söyledi. “Liste ile alakalı bazı isimleri benim aklım almıyor. Neden derseniz? Millet kendi evinde yatmazken, insanlar dağa çıkarılırken, aileler köylerinde katledilirken, bazı isimler kendi işlerine ara vermeden programlarına devam ettiler. Şimdi bu isimlerin bu sürece nasıl bir etkileri olacak açıkçası bende çok merak ediyorum.”

www.bogazicigundem.com