İstanbul
Giriş Tarihi : 15-03-2014 02:06

Mehmet Yavuz, Sütlüce'ye hizmet için adayım

Beyoğlu Sütlüce Mahallesi Muhtar Adayı Mehmet Yavuz, “İnanmasaydık Yola Çıkmazdık” diyerek “çok sevdiğim mahalleme hizmet için, gecemi gündüzüme katarak çalışacağım “ dedi.

Mehmet Yavuz, Sütlüce'ye hizmet için adayım
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi, siyasi partilerin belediye başkanlığı ve meclis üyeliğinin kıyasıya yaşandığı bir dönemde, muhtar adaylıkları büyük çekişmeye sahne oluyor. Sütlüce’den dört muhtar adayının kıyasıya yarıştığı seçimde Mehmet Yavuz, 1968 yılında geldiği Sütlüce’de 1992 yılından itibaren esnaflık yaptığını belirterek mahallenin problemlerini çok iyi bildiğini belirtti. Yavuz, Boğaziçi Gündem Gazetesine yaptığı açıklamada Beyoğlu Sütlüce Mahallesinden neden muhtar adayı olduğunun gerekçelerini anlatarak, “İnanmasaydık Yola Çıkmazdık” diyerek “çok sevdiğim mahalleme hizmet için, gecemi gündüzüme katarak çalışacağım “ dedi.
 
ÇOK SEVDİĞİM MAHALLEME HİZMET İÇİN ADAY OLDUM
Sütlüce, Bademlik Mahallesinde açtığı seçim irtibat bürosunda mahalleli ile bir araya gelerek mahalledeki diğer muhtar adaylarına göre daha profesyonel bir seçim çalışması yapan Mehmet Yavuz, adaylığı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “1963 yılında Şebinkarahisar’da doğdum ama 1968 yılından itibaren Beyoğlu, Sütlüce’de yaşıyorum. 22 yıl esnaflık yaptığım ve çok sevdiğim mahalleme hizmet etmek için 2014 yerel seçimlerinde muhtar adayı oldum. Bir dönem birinci aza olarak çalıştığım mahallemde Sütlüce halkına şimdiden söz veriyorum, Allah kısmet ederse gecemi gündüzüme  katarak ekibim ile birlikte mahalleme hizmet etmek için var gücümle çalışacağım “ dedi.
 
TAKSİM’E İETT OTOBÜSÜ
Mehmet Yavuz, bir çok sivil toplum kuruluşlarında görev aldığını ve Sütlüce’ye hizmet etmek için AK Parti Beyoğlu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini belirtti. Yavuz Mahallenin sorunlarını çok iyi bildiğini belirterek, “Ulaşım konusunda Bademlik’ten Taksim’e İETT otobüs hattı konulması için gerekli girişimlerde bulunarak bu mağduriyeti gidermek için elimden geleni yapacağım.” dedi.
 
MUHTARLIKTA VERİLEN EVRAK’TAN ÜCRET ALMAYACAĞIZ
Mahalledeki fakirin fukaranın her zaman yanında olacağını ve seçilmeleri kazanmaları durumunda evrak ücreti almayacaklarını belirten Mehmet Yavuz, kamu kurumları başta olmak üzere işlemlerin doğru yürütülmesi konusunda gerekli yardımların yapılması için seferber olacaklarını ifade etti.

MAHALLEMİZDEKİ HIRSIZLIĞIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ
Mahallede huzuru tesis etmek için son zamanlarda Sütlücelilerin sıklıkla şikayet ettüi hırsızlık konusuna dikkat çeken Mehmet Yavuz, “Mahallemizde halkımızın huzurunu sağlama için Emniyet müdürlüğümüz ile ilişkilerimizi sıkı tutup, mahallemizin kilit noktalarına MOBESE kameraların konulması ile hırsızlıkların önüne geçeceğiz.” dedi.
 
KADINLARIMIZA YÖNELİK KÜLTÜREL GEZİ FAALİYETLERİ DÜZENLEYECEĞİZ
Bu zamana kadar sürekli Sütlüce halkıyla diyalog içerisinde olduğunu belirten Mehmet Yavuz sözlerini şöyle tamamladı. “Mahallemizdeki sosyal hayatı canlandırmak amacıyla, kadınlarımıza yönelik çeşitli kültürel gezi faaliyetleri başta olmak üzere sportif etkinlikler düzenleyeceğiz. Ayrıca Sütlüce Spor’un başarısı için gerekli çalışmaları mutlaka yapacağız.” dedi.  
 
BOĞAZİÇİ GÜNDEM GAZETESİ
www.bogazicigundem.com