İstanbul
Giriş Tarihi : 16-09-2013 02:11

Kağıthane'de Bilgi evleri hizmete başlıyor.

İlk ve ortaöğretim okulları öğrencilerinin ana derslerine ve sosyal gelişimlerini Bilgi Evleri ile destekleyen Kağıthane Belediyesi yeni eğitim dönemine başlıyor.

Kağıthane'de Bilgi evleri hizmete başlıyor.

Kağıthane’de yaşayan 9-15 yaş arası öğrencilerin eğitiminde, ev ve okuldan sonra üçüncü bir eğitim yeri olan BİLGİ EVLERİ, öğrencilere hem rahat ders çalışabilecekleri hem de sosyal ve kültürel aktivitelere aktif katılma ortamı sunuyor.
 
Çeliktepe, Şirintepe,Gültepe, Hürriyet ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerinde hizmete açılan Bilgi Evleri, öğrencilere okul dışındaki zamanlarını daha faydalı geçirme imkânı sağlıyor. Binlerce öğrencinin eğitim aldığı bu merkezlerde, okulda gördükleri derslerine takviye dersler alan öğrenciler etüt ve satranç odaları, kütüphane, tiyatro salonu, cep sineması ve internet erişim odalarında da keyifli ve dolu dolu vakit geçirebiliyor.
 
Alanlarında uzman eğitmenlerin rehberliğinde günlük hayatın stresinden uzak, ders ve sınav kaygısı olmadan eğitim alan öğrenciler, istedikleri her konuda rehberlik hizmeti alabildikleri gibi kabiliyet ve ilgilerine göre çeşitli sosyal etkinliklerine de katılabiliyor.
 
Her yıl yüzlerce öğrenciyi modern eğitim teknikleri ve uzman eğitim kadrosuyla misafir eden BilgiEvleri 4’üncü ve 8’inci sınıf aralığında eğitimlerine devam eden öğrencilerin ana derslerine destek veriyor. Etüt sınıfları, internet, kütüphane, kulüpler ve sosyal faaliyetlerin bir arada bulunduğu BilgiEvleri’nin 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı kayıtları sürüyor.
 
İlçe sınırlarında ikamet eden öğrencilerin BilgiEvleri'ne kayıt yaptırabileceğini belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç,” Çocuklarımız, arkadaşlığı dostluğu sevgiyi ve paylaşımı Bilgi Evleri’nde öğreniyor. Bilgi Evleri, güvenli ve kontrollü bir ortamda ders çalışmalarını, kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını, bilgisayar ve internete ulaşma fırsatı olmayan çocuklara bu imkanı vermek, kültürel ve sosyal hayatın gelişmesine yardımcı olmak, boş vakitlerini yararlı bir şekilde değerlendirmelerini, çocuklara bu doğrultuda rehberlik etmek ve onları yönlendirmek amacıyla kurulmuş sosyal mekandır. Öğrencilerimizi okuldan artkalan zamanlarda BilgiEvlerimize bekliyoruz” dedi.
 
 
Okuldan artakalan zamanlarını BilgiEvleri’nde  geçirmek isteyen öğrencilerin başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvurmaları gerekiyor.
 
• ÇELİKTEPE BİLGİ EVİ
Çeliktepe Bilgi Evi Adres:  Çeliktepe Mah. İnönü Cad. Kaptan Sok. No:1
 
• ŞİRİNTEPE BİLGİ EVİ
Adres: Şirintepe Mahallesi Gümüşhane Caddesi Otobüs Son durağı Kağıthane
 
• GÜLTEPE BİLGİ EVİ
Adres: Gültepe Mmahallesi Talatpaşa Cad. Arzu Sok. No:3
 
• HÜRRİYET BİLGİ EVİ
Adres: Hürriyet Mah. Dr.Cemil Bengü Cad. No:75 Kat:6-7
 
• MEHMET AKİF ERSOY BİLGİ EVİ
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Etibank Caddesi Kağıthane