Haber
Giriş Tarihi : 20-12-2017 10:43   Güncelleme : 20-12-2017 10:43

İBB, GAZİLERİ GENÇLERLE BULUŞTURDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi lise öğrencilerinde tarih bilinci oluşturmak amacıyla gençleri gazilerimizle buluşturdu.

İBB, GAZİLERİ GENÇLERLE BULUŞTURDU

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, tarihimize gereken önemin verilmesi, aydın nesiller yetiştirilmesi amacıyla “Liselerde Tarih Bilinci Uyandırma” projesi başlattı. Gençlere vatan sevgisini, bir olmayı aşılayan projede tarihi bilinci uyandırmak amacıyla, öğrenciler Kıbrıs, Kore, TSK ve 15 Temmuz gazileri ile buluşturuldu.,

İlk olarak Avcılar İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden halkla ilişkiler uzmanları, Kore ve Kıbrıs Savaşı gazilerini öğrencilerle bir araya getirdi. Gençler, okullarına gelen gazileri ellerini öperek ve alkışlar eşliğinde coşkuyla karşıladı. Programda duygu dolu anlar yaşandı.Yapılan sunumda genç öğrenciler, Kore ve Kıbrıs Savaşlarını öğrendi. Savaş sırasındaki anılarını anlatan gazilerden yakın tarihimizi birinci ağızdan direkt öğrenme fırsatı buldu.

İlk buluşmada gaziler gençlerin sorularını da cevaplandırdı ve gençlerle günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gazilerimizi gençlerle buluşturarak, bağımsızlığımızı korumak amacıyla vatanın her karış toprağına kanlarını akıtan, tarihe altın sayfalarla adımızı yazdıran gazilerimizin ve gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmeyi ve milli birliğin devamını yeni nesillere doğru aktarmayı hedefliyor.