İstanbul
Giriş Tarihi : 19-05-2016 20:36   Güncelleme : 19-05-2016 20:36

GÜZEL BİR İSLAM MEDENİYETİ İÇİN İYİ BİR EĞİTİM ŞART

BEYOĞLU-Fatih Sultan Mücahitler Kuran Kursu’nun Yıl Sonu Gösterisi etkinliğinde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Evlatlarımızı 3 yaşından başlayarak adam gibi eğiterek mimaride sanatta güzel işler yaptırırsak, o zaman bizim kurduğumuz İslam medeniyeti güzel olur.” dedi.

GÜZEL BİR İSLAM MEDENİYETİ İÇİN İYİ BİR EĞİTİM ŞART

 

Beyoğlu Müftülüğü Fatih Sultan Mücahitler Kuran Kursu, Yıl Sonu Gösterisi etkinliği düzenledi. Piyale Park’da gerçekleştirilen programa Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Müftüsü Ahmet Yığman’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin okuduğu ilahi, hadis, şiir ve surelerle devam etti. Programın sonunda kursta üstün başarı gösteren öğrencilere belge ve madalyaları takdim edildi.

 

SEMT KONAKLARIMIZDA 600 TANE ANAOKULU ÖĞRENCİMİZ VAR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan programda yaptığı konuşmasında, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda önce okullarda anaokulu sınıfları yapmaya başladıklarını belirterek, “Sonra belediyenin semt konaklarında anaokulu açtık. Bu anaokullarımızda her yıl 600 tane anaokulu öğrencimiz var. Kuran Kursu eğitiminde en önemli zaman aralığı anaokuludur. Çünkü çocukların şahsiyetleri 3 yaşında belirlenmeye başlıyor.” dedi.

 

GÜZEL BİR İSLAM MEDENİYETİ İÇİN İYİ BİR EĞİTİM GEREKİYOR

İnsanların çocukken aldığı eğitimin hayatının her anında etkili olduğunu da söyleyen Başkan Demircan, “Evlatlarımızı 3 yaşından başlayarak bütün medeni dünyada olduğu gibi oyunla, romanla, şiirle ve güzel duygularla besler ve onları adam gibi eğiterek mimaride sanatta güzel işler yaptırırsak o zaman bizim kurduğumuz İslam medeniyeti güzel olur. Bize düşen; bilgiyi, tecrübeyi ve kültürü yavrularımıza vererek, imanı göğüslerinde doktor, mühendisler vs. olmuş, hayatı kazanmış insan yetiştirmek.” ifadelerini kullandı.

 

ÇOCUKLARIMIZI GÜZEL YETİŞTİREBİLİRSEK GELECEĞE DE GÜVENLE BAKABİLİRİZ

Çocukların, ailelerinin gözbebeği olduğunu söyleyen Beyoğlu İlçe Müftüsü Ahmet Yığman ise, “Çocuklarımızı güzel yetiştirebilirsek geleceğe de güvenle bakabiliriz. Saygıdeğer belediye başkanımız her zaman olduğu gibi bugün de buradalar. Bu tür faaliyetlerin yürütülmesinde her zaman kendisinden çok büyük katkılar alıyoruz. Çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.