Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 27-01-2016 17:48   Güncelleme : 27-01-2016 17:48

Güneydoğulu Çocuklar Başkan Demircan'ı ziyaret etti

Beyoğlu Belediyesi, İstanbul ve Beyoğlu’nun kültürel mirasını, “Pasaport Kültür Gezileri” etkinlikleri ile Doğu ve Güneydoğulu öğrencilere tanıtmaya devam ediyor. Gezi kapsamında İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını gezen öğrenciler daha sonra Şehmuz Ak nezaretinde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret etti.

Güneydoğulu Çocuklar Başkan Demircan'ı ziyaret etti


Beyoğlu Belediyesi, “Pasaport Kültür Gezileri” ile Doğu ve Güneydoğu’dan gelen öğrencilere Doğu- Batı köprüsü kurma bağlamında,  İstanbul ve Beyoğlu’nu tanıtmaya devam ediyor. Şimdiye değin 110 bin öğrenciye bu imkânı sunan Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin misafirleri bu sefer, çocukları terör bölgesinin olumsuz şartlarından uzaklaştırmayı amaçlayan Mardin Nusaybin Çocuk Gelişim Merkezi örgencileri oldu. Cumhurbaşkanlığı’nın projesi kapsamında ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İstanbul’u ve Beyoğlu’nu gezen 30’a yakın çocuk, İstanbul’un kültürel mirası hakkında bilgi edindiler. Yaşları 6 ile 14 arasında değişen çocuklar, Miniatürk, Panaroma 1453, Osmanlı Arşivleri Müzesi, Galata Mevlevihanesi ve İstiklal Caddesi’ni gezdiler. Öğrenciler, daha sonraŞehmuz Ak nezaretinde Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret etti.

BEYOĞLU BELEDİYESİ DOĞU- BATI KÖPRÜSÜ KURUYOR

Cumhurbaşkanlığı destekli projenin İstanbul ayağında bir Mardinli olarak, Mardinli öğrencilerin yanında olan ve onlara destek çıkan Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Fatma Ayanoğlu Şişman, “Bu proje ile Cumhurbaşkanlığı, her sene başarılı öğrencileri Güneydoğu'dan alıp Doğu- Batı köprüsü kuracak şekilde İstanbul, Ankara ve başka batı illerini gezdiriyor. İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin de destekçileri arasında bulunduğu projeye Beyoğlu Belediyesi ve başkanımız Ahmet Misbah Demircan da “Pasaport Kültür Gezisi” çerçevesinde destek veriyor. Beyoğlu Belediyesi, bu öğrencileri Pasaport programına dâhil etti ve çocuklarımız; Beyoğlu Belediyesi sınırları içerisindeki tarihi kültürel yerleri gezme imkânı elde ederek her türlü ihtiyaçlarını da karşılayabildiler” diye konuştu.