Siyaset
Giriş Tarihi : 27-11-2018 13:34   Güncelleme : 27-11-2018 15:57

Gençler Siyasette Yer Almak İstiyor

Yunus Ramis Karaoğlu 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Beyoğlu Belediye başkan adayı olmak için AK Parti Beyoğlu ilçe başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Gençler Siyasette Yer Almak İstiyor

Yunus Ramis Karaoğlu 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Beyoğlu Belediye başkan adayı olmak için AK Parti Beyoğlu ilçe başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı.

TÜGVA Beyoğlu İlçe Başkanlığından istifa ederek 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Partiden Beyoğlu Belediye Başkanı adayı olmak için AK Parti Beyoğlu ilçe başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yapan Yunus Ramis Karaoğlu Boğaziçi gündem gazetemize açıklamada bulundu.

Yunus Ramis Karaoğlu açıklamasında Gençlerin siyasette yer almak istediğini ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan "Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet, Güçlü Türkiye" sloganıyla hazırlanan "Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve Genel Seçimler Seçim Beyannamesi’nde "Gençlik" hakkında hayata geçirilecek projelerde biz gençleri heyecanlandıran önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Buradan yola çıkarak AK Partide artık biz gençlerin siyasette aktif rol alması gerektiğini gençlere siyasette daha fazla alan açıldığını, gençlerin bakış açısının siyasete daha fazla yansıyacağı, siyasi tecrübenin erken yaşlarda olacağı görülmektedir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere yönelik düşünceleri ve bu süreçle birlikte gençlerin yerel siyaset üzerinde olumlu etkisinin olduğunu söylemesi biz gençleri heyecanlandırdı. Belediyelerde gençlerin baş aktör olarak yer alacaklarını düşünerek buradan hareketle, gerek TÜGVA Beyoğlu ilçe başkanlığım sürecinde, gerekse yurtdışında bulunduğum birçok ülkede onlarca belediyelerin yaptığı çalışmalarında edindiğim bilgi ve birikimimle yaşadığım ilçeme faydalı olacağım kanaatiyle Beyoğlu Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurumu yaptım.

Partimizin büyükleri bu hizmet yarışında bize görev tevdi ederlerse büyük bir keyif ve aşkla AK Partimize yakışır bir şekilde Beyoğlu halkına hizmet etmeye talibim” dedi.

YUNUS RAMİS KARAOĞLU KİMDİR

1984 Yılında Rize’nin Çayeli İlçesinde ailenin 12. Çocuğu olarak dünyaya geldi.

1989 Yılında Kasımpaşa’da İlköğretim ve orta öğretimini tamamladı. 16 yaşında Otomotiv, inşaat ve orman ürünleri sahasında faaliyet gösteren Karaoğulları A.Ş. isimli aile şirketinde görev alarak, şirketi alanında Türkiye’nin sayılı şirketleri arasına yükseltti. Dünyanın birçok ülkesinde bulunarak, bu ülkelerde onlarca belediyenin faaliyet ve çalışmalarını takip etti. AK Parti Beyoğlu 5. Olağan Kongresinde ilçe yönetim kurulunda görev aldı. 2015-2018 Yılları arasında TÜGVA Beyoğlu ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu sırada lisans eğitimimi tamamlayan Yunus Ramis Karaoğlu, evli ve iki çocuk babası.