Spor
Giriş Tarihi : 26-01-2012 15:18

Galatasaray'dan şikeye net tavır...

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda söz aldı.

Galatasaray'dan şikeye net tavır...
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda teşvik ve şikeye uygulanacak yaptırımları düzenleyen yönetmeliğin 7 maddesinin değiştirilmesine ilişkin oylamada ''hayır'' oyu kullanacaklarını söyledi.

58.maddenin görüşüldüğü Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda konuşan Aysal, maddeye ilişkin görüşünü "Maç oynanırken kural değiştirilmez" sözleriyle özetledi. 

58.maddenin görüşüldüğü Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara Sheraton Oteli'nde yapılıyor. Genel Kurul'da söz alan Ünal Aysal, şöyle konuştu:

"7. maddede yapılmak istenen değişiklik önergesinde aslında 58. maddenin gizlenmiş değişiklik önergesi olduğu görülüyor. Maç oynanırken kuralın değiştirilemeyeceğini daha önce de söylemiştik. Bu önerge ise tam tersini getirmektedir. Biz bu önergeye 'hayır' oyu kullanacağız. Oyun oynanırken kurallar değişmez. Kamu vicdanı zarar görür. Böyle bir değişiklik ileride uzun vadeli tartışmalara yol açar. Bir değişiklik, değişikliklerin ucunu sonsuza kadar açar. Biz sorunların bir an evvel çözülmesini bekliyoruz. TFF yönetim kurulu güven tazelemeli. Biz de onlara sorunların çözümü için imkan sağlamalıyız."

Kaynak : http://www.internethaber.com/