Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-02-2012 18:26

Fransız ve Alman şirketlere vergi kolaylığı

Fransız ve Alman ortak şirketlere vergi kolaylığı geliyor. Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel başkanlığında bugün Elysee Sarayı'nda düzenlendi.

Fransız ve Alman şirketlere vergi kolaylığı
frm107107&cat=2"

14. Fransız-Alman bakanlar toplantısı Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel başkanlığında bugün Elysee Sarayı'nda düzenlendi.

Sarkozy ve Merkel, basın toplantısında yaptıkları açıklamada, Fransız ve Alman ortak şirketlere vergi kolaylığı getirerek, bu şirketlerin ortak bir vergi rejimine tabi olması konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı.

İki lider, Fransa ve Almanya arasındaki mali uyumun sağlanmasıyla, ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

Sarkozy, ''Fransa ve Almanya'nın ekonomik olarak güçlenmesinin, avro bölgesinin de güçlenmesine yol açacağını'' savundu.

İki lider, ortak şirketler için vergi ve mali uyum konusunda hazırlanacak anlaşmanın, Elysee anlaşması olarak bilinen ve 22 Ocak 1963 tarihinde Fransız Cumhurbaşkanı General de Gaulle ve Almanya Başbakanı Konrad Adenauer tarafından imzalanan anlaşmanın 50. yıldönümüne yetiştirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Almanya'da şirketler vergisi 29,8, Fransa'da ise bu oran yüzde 34,4.Kaynak : http://www.haber7.com/