Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 18-04-2013 03:34

Farkımız “Pozitif ve İlkeli Habercilik”

Yayın hayatına başladığımız günden bugüne kadar, “pozitif ve ilkeli habercilik” ve “haber yerinde haberdir” anlayışı çerçevesinde, Boğaziçi Gündem objektiflerine yansıyan ve kendi kalemimizden yazıya dökülen haberlerimizi titizlikle hazırlayarak siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.

Farkımız “Pozitif ve İlkeli Habercilik”

Yayın hayatına başladığımız günden bugüne kadar, “pozitif ve ilkeli habercilik” ve “haber yerinde haberdir” anlayışı çerçevesinde, Boğaziçi Gündem objektiflerine yansıyan ve kendi kalemimizden yazıya dökülen haberlerimizi titizlikle hazırlayarak siz değerli okurlarımıza sunuyoruz.

Tarlabaşı Yenileme Projesi…

Bu sayımızın manşetini Beyoğlu Belediyesi’nin bölgede yaşayan kiracıların bile ev sahibi olduğu büyük bir özveri ve gayretle sürdürdüğü “Tarlabaşı Yenileme Projesi”ne ayırdık. Ankara’da düzenlenen “Yaşayan Estetik Şehirler”  proje yarışmasına “Tarlabaşı Yenileme Projesi” ile katılan Beyoğlu Belediyesi, Türkiye genelinde 226 proje içerisinde ikinci, İstanbul ilçeleri arasında ise en iyi proje seçilerek birincilikle ödüllendirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığı bu ödül, şu anda devam eden ve 100 bin kişiyi yakından ilgilendiren Okmeydanı projesi için büyük bir moral kaynağı olacak.
 
Proje tamamlandığında, Beyoğlu’nda nasıl bir yaşam olacak? Yapılan proje ile binaların dış görünümü korunarak yüzde 52'si konut, yüzde 12'si ticaret, yüzde 17'si turizm ve yüzde 14'ü ofisten oluşan yeni bir Tarlabaşı ortaya çıkacak. Beyoğlu'nun çehresini değiştirecek bu proje, 20 bin metrekare alanda, 210'u tescilli sivil mimarlık örneği olan ve her an çökme tehlikesi bulunan 278 bina ile bu binaların arasındaki sokakların ve tüm altyapının yenilenerek Beyoğlu yeni bir kimlik kazanacak.
 
***
Söyleşilerle dolu dolu bir sayı…

Boğaziçi Gündem Gazetesi’nin daha ilk sayısından itibaren bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, esnaflar, iş adamları, meslek gruplarının başarılı temsilcileri, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları başkanları ile yaptığımız haber ve söyleşilere önemle yer verdik. Haber ve söyleşilerimizi www.bogazicigundem.com internet sayfamızdan da yayınlayarak bölgemiz ile birlikte Türkiye ve Dünya’nın birçok ülkesinde yaşayan Türkiye sevdalılarına ulaşmasını sağladık.
 
Bu sayımızda, İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Türk ekonomisinin parlayan yıldızı R&E Group Yönetim Kurulu Başkanı Evren Karaca, FAR Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Zihni Gülep, Avukat Esra Göncü, SYK Danışmanlık’dan Erhan Temür ve Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek ile yapmış olduğumuz haber ve söyleşiler gazetemizde yer alıyor. Alanlarında önemli başarılar elde etmiş bu isimlerle tek tek görüştük. Merak edilenleri sizler için sorduk, aldığımız cevapları sizlerle paylaştık. Bu söyleşileri habere çevirmemde ses kayıtlarını yazan ve bu konuda bana yardımcı olan değerli arkadaşlarıma buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.
 
***
Uluslar arası, Ulusal ve yerel medyada ilk kez Boğaziçi Gündem Gazetesi’nde…

Yazarlarımızdan Prof. Dr. Ersan Odacı, sağlığımızı ilgilendiren, günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren cep telefonları ile ilgili yaptıkları çok önemli bir bilimsel çalışmanın sonuçlarını da ilk defa Boğaziçi Gündem Gazetesi aracılığı ile sizlerle paylaşıyor. Burada gururla ifade etmek gerekirse bu çalışmanın sonuçlarını ve yarattığı toplumsal etkiyi, hem ulusal hem yerel hemde uluslararası basında ilk kez Boğaziçi Gündem Gazetesi’nde okuyacaksınız. Henüz yayın aşamasında olan çalışmalarını sonuçlarını bizlerle paylaşan Prof. Dr. Ersan Odacı ve çalışma arkadaşlarına buradan çok teşekkür ediyoruz.
 
Bunların haricinde, Boğaziçi Gündem Haber Ailesi olarak, kendinize ait daha birçok haber bulacağınızı umduğumuz Boğaziçi Gündem Gazetesi’nin yeni bir sayısını da sizlere ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz.
 
Yeni bir sayıda buluşmak dileği ile kalın sağlıcakla…