İstanbul
Giriş Tarihi : 18-04-2012 02:21

Eyüplü Minikler Yıldız Sarayı'nı Geziyor...

Yıldız Sarayı Vakfı, Yıldız Sarayı Müzesi ve İsveç'te bulunan KULTUREN Müzesi işbirliğiyle, İstanbul'daki ilköğretim okulu öğrencilerine Yıldız Sarayı Müzesi'ni gezdirme projesini hayata geçiriyor.

Eyüplü Minikler Yıldız Sarayı'nı Geziyor...

Eyüplü Minikler Yıldız Sarayı’nı Geziyor…

Yıldız Sarayı Vakfı, Yıldız Sarayı Müzesi ve İsveç’te bulunan KULTUREN Müzesi işbirliğiyle, İstanbul’daki ilköğretim okulu öğrencilerine  Yıldız Sarayı Müzesi’ni gezdirme projesini hayata geçiriyor. 

Eyüp Hacı Arif Bey ve Otakçılar İlköğretim Okulu öğrencileri de Avrupa Birliği destekli bu proje çerçevesinde dün Yıldız Sarayı Müzesi’ni gezdi…

Öğrencilere tarihi değerlerimizi tanıtmak ve müzelerimizi çekim merkezi haline getirmek amacıyla organize edilen projeye çocuklar büyük ilgi gösterdi…

19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olan Yıldız Sarayı’nı gezen Eyüp Hacı Arif Bey ve Otakçılar İlköğretim Okulu öğrencileri,  hem Saray hakkında  hem de müzede sergilenen eserler hakkında bilgi aldı.  Yıldız Sarayı Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ali Serim, Eyüp Belediyesinin kültür hayatına verdiği destekten dolayı şükran duyduklarını, tarihimizi gençlerimize öğretme gayret ve işbirliğinin artarak devam edeceğini söyledi.  Serim “Bu proje Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Proje Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen " AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Hibe Programı Müze Bileşeni" kapsamında Avrupa Birliği'nin tahsis ettiği hibe fonlarından yararlanılarak gerçekleştirilmektedir. Eyüp Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ederim“ dedi.

 

Eyüplü öğrencilerin, Yıldız Sarayı turları haftanın iki günü devam edecek