İstanbul
Giriş Tarihi : 21-12-2013 19:41

Eyüp Sultan türbesi yazı tahtası gibi

Tadilat dolayısı ile koruma panellerine yazılan yazılar Eyüp Sultan hazretlerinin türbesinin çevresinde görüntü kirliliği yaşanmasına sebep oluyor.

Eyüp Sultan türbesi yazı tahtası gibi
Tadilat dolayısı ile türbe etrafına konulan panellere yazılan yazılarda oğluna iş arayandan, kendisine kısmet arayana kadar çeşitli mesajlar yer alıyor. Her tarafa yazılan bu mesajlardan dolayı türbenin etrafı da yazı tahtasına dönmüş durumda. Türbeyi ziyaret etmek için gelenler buraya yazılmış olan yazıların kirliliğe sebep olduğunu ve neden silinmediğini merak ediyorlar.

Yerli ve yabancı turistler de bu durumu tepki ile karşılıyor. Türbenin çevresinin bu şekilde kirletilmesinin yanlış olduğunu söyleyen ziyaretçiler, yetkililerin yazıları silmesini ve türbenin çevresinde oluşan bu görüntü kirliliğinin bir an önce kaldırılmasını isteyerek, Eyüp sultan'ı ilk defa ziyarete gelen insanların buradaki yazıları gördüğünde buraya yazı yazılmasının normal bir şey olduğunu zannederek yazı yazdıklarını belirtiyorlar.

Türbenin ön tarafına yazılan yazılar ziyaretçilerin tepkisine yol açarken yabancı turistlere rehberlik yapanların ise  paneldeki yazıları yabancı dile çevirerek okuması turistlerin kahkaha atarak gülmelerine sebep oluyor.


Türbenin çevresine yazılan ilginç mesajlardan bazıları ise şöyle: "Benim bütün dileklerim gerçekleşsin. Gülşen halama gönlüne göre ver. Allah'ım Namık kulunun içine sevgi ver. Emre'ye devlette iş ver. Güvenliğin işten atılmasını istiyoruz. Allah'ım kocamı bana döndür. Allah'ım bana Ferrari nasip et. Allah'ım ailemi borçtan beladan kurtar, Allah'ım sen bana kolay ödevler ver, benim iyi bir lise tutturmamı nasip et."

www.bogazicigundem.com

             İSEDER EYÜP ŞUBESİ KAHVALTI PROGRAMI