Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2016 14:04   Güncelleme : 10-02-2016 14:04

Ersan Gülüm: 'Belki Beşiktaş’a hoca olarak geri dönerim'

Beşiktaş’tan Çin’e transfer olan Ersan Adem Gülüm, “Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Onların bende apayrı yeri var. Beşiktaş’tan güzel ayrılıyorum. Kapıların her zaman bana açık olacağını düşünüyorum. Futbol bu belli olmaz, belki futbol kariyerim sonlandığında buraya hoca olarak dönerim” dedi.

Ersan Gülüm: 'Belki Beşiktaş’a hoca olarak geri dönerim'


Siyah-beyazlı takımdan Çin ekiplerinden Hebei China Fortune'a transfer olan Ersan Adem Gülüm, bugün öğle saatlerinde Madrid’den aktarmalı olarak Çin’e gitti. Eşi, annesi ve babasının uğurladığı Ersan, ailesiyle vedalaşırken duygu dolu anlar yaşandı. Emel Gülüm ise eşi Ersan’a sarılırken gözleri doldu.
 

“TÜRKİYE’DE 10-11 YILLIK GÜZEL MACERAM GEÇTİ”
Çin’in hareketli bir transfer dönemi geçirdiğini hatırlatan başarılı stoper, “Bir yandan mutluyum bir yandan hüzünlüyüm tabii. Beşiktaş’ta çok güzel günlerim geçti. Beşiktaş’a 6 yıl emek verdim. Türkiye maceram şimdilik bitti. Türkiye’de 10-11 yıllık güzel maceram geçti. İyi kötü maceralarım da oldu. Şimdi yeni bir maceram başlıyor. Eşimle birlikte Çin’e gideceğim. Mutluyum ama bir yandan da üzülüyorum. Hayat devam ediyor. Kariyerim Çin’de devam edecek şimdi inşallah orada da Beşiktaş'taki gibi anılarım olur” diye konuştu.
 

“BEN TRANSFER OLDUM VE BİR STOPER SAKATLANDI”
Beşiktaş ile Gaziantepspor arasında oynanan karşılaşmanın 18. dakikasında sakatlanarak çapraz bağlarının koptuğu açıklanan Rhodolfo’nun sakatlığı hakkında gelen bir soru üzerine Ersan, yaşananın talihsiz bir olay olduğunu söyledi.
Milli futbolcu, “Baktığınızda ben transfer oldum ve bir stoper sakatlandı. Bir yandan haberler de geçildi, ‘Acaba Ersan kalır mı?’ diye. Transfer netleşmişti zaten. Onun için geç oldu. Rhodolfo çok karakterli ve kişilikli birisi. Yaşadıklarını 11 yıl önce de yaşadı. Onu atlattı, bunu da atlatır. Çünkü kendisi çok güçlü birisi. Ailesi de burada, hem taraftarlar da destek oluyor ona. Umarım yeni sezona sapasağlam döner. Rhodolfo’ya geçmiş olsun diyorum” açıklamasını yaptı.
 

“BEŞİKTAŞ’TAN GÜZEL AYRILIYORUM”
Transferin oluşmasına yöneticilerin karar verdiğini dile getiren Ersan Adem Gülüm, “Eğer kulüpler anlaşsaydı belki birkaç hafta daha bekler ondan sonra giderdim. Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum. Onların bende apayrı yeri var. Beşiktaş’tan güzel ayrılıyorum. Taraftarlarla, başkanla, arkadaşlarımla... Kapıların her zaman bana açık olacağını düşünüyorum. Futbol bu belli olmaz belki futbol kariyerim sonlandığında buraya hoca olarak dönerim. Bütün Beşiktaşlılara, personele, yöneticilere, bütün herkese, basın mensuplarına hakkımı helal ediyorum. Çünkü çok güzel günlerimiz geçti. İlk geldiğimde 25 yaşındaydım, Beşiktaş’tan şimdi ayrılırken ise 29 yaşındayım” ifadelerini kullandı.
Çin ligi hakkında bilgisi olmadığını ifade eden Milli futbolcu, “Gitmedim, görmedim ama bildiğim kadarıyla çok önemli transferler oldu. Yeni takımım da iyi transferler yaptı. Zaten bana ligi ilk 3 arasında bitirmek istediklerini söylediler. İnşallah o hedefe ulaşırız” diyerek sözlerini sonlandırdı.