Asayiş
Giriş Tarihi : 11-07-2016 20:58

Diyarbakır’da markete bombalı saldırı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bir markete el yapımı bombayla saldırıda bulunuldu. Markette kimsenin olmaması büyük bir faciayı önlerkeni yaşanan olay an be an güvenlik kamerasına yansıdı..

Diyarbakır’da markete bombalı saldırı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bir markete el yapımı bombayla saldırıda bulunuldu. Markette kimsenin olmaması büyük bir faciayı önlerkeni yaşanan olay an be an güvenlik kamerasına yansıdı.
Olay, merkez Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Caddesi üzerinde bulunan bir markette meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yüzleri maskeli kişi ya da kişiler burada bulunan markete el yapımı patlayıcı attı. Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama çevrede korkuya yol açtı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis gelirken ayrıca tedbir amaçlı olarak bölgeye ambulansta sevk edildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken markete atılan bombanın patlaması ise an be an kameraya yansıdı.
Polis, olay yerinde delil toplamak amacıyla inceleme yaparken ayrıca bombayı markete atan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.
(İHA)