Yaşam
Giriş Tarihi : 03-02-2013 14:11

Çiçek'ten Didem Tuncay'a geçmiş olsun ziyareti

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamayla ilgili, ''Yaşanan her acı olay bu terörün ne büyük bir bela ve neden uluslararası işbirliğine ihtiyaç olduğunu da çok açık ortaya koyuyor'' dedi.

Çiçek'ten Didem Tuncay'a geçmiş olsun ziyareti
Patlamada yaralanan Didem Tuncay'ı ziyaret eden Çiçek, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Çiçek, hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlara rahmet ve acil şifalar, ABD Büyükelçisine, onun şahsında büyükelçilik çalışanlarına da geçmiş olsun diledi.

Terör olgusunun Türkiye'nin uzunca bir zamandan beri yaşadığı bir olgu olduğuna işaret eden Çiçek, şunları söyledi:

''Zaman zaman bu ve benzeri acılara muhatap oluyoruz. Bu olaydan dolayı da ayrı bir üzüntü duyduğum muhakkak ama yaşanan her acı olay bu terörün ne büyük bir bela ve neden uluslararası işbirliğine ihtiyaç olduğunu da çok açık ortaya koyuyor. Çünkü terörle mücadelede yeterli uluslararası işbirliği olmadığı takdirde istenilen neticeyi hem almak mümkün olmuyor hem de zamanında almak mümkün olmuyor.

Bu olay tabiatıyla ABD ile ilişkilerimize zarar vermez. Tam tersine sorumluluğumuzu biraz daha artırır. Bugüne kadar olduğundan çok daha ileri bir işbirliğini yapmamız gerektiğini de açıkça ortaya koyar. Bu üzücü olaydan en azından bu dersleri, bu değerlendirmeleri çıkararak olaya bakmamız gerekiyor. Tekrar hepimize geçmiş olsun.''

Yaralı Didem Tuncay'a doktorların yakından ilgi gösterdiğini, tıbbi anlamda yapılması gereken her şeyin yapıldığını ifade eden Çiçek, Tuncay'ı yoğun bakımda olduğu için göremediğini, babası ile görüştüğünü söyledi. Çiçek, Tuncay'ın meslektaşı habercilere de geçmiş olsun dilekleri iletti.