İstanbul
Giriş Tarihi : 20-11-2015 11:08   Güncelleme : 20-11-2015 15:39

"Bu gurur hepimizin"

Dünyanın en geniş asma köprüsü olma özelliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ ndeki çalışmalar yerinde inceleyen Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Burada teknoloji var, güç var, gurur var, geleceği umutla planlamak var. Emeği geçen, yapan, yaptıran ve takip eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese şükranlarımızı iletiyoruz. Bu gurur hepimizin,” dedi.

Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Demircan’a birliğe üye ilçe belediye başkanlarından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri eşlik etti. Başkan Demircan, beraberindeki Belediye Başkanlarıyla birlikte yüksekliği 300 metreye ulaşan kuleden bir ilki gerçekleştirerek, Periscope’tan yaptığı canlı yayınla takipçilerine 3. Köprü ’deki son durum hakkında bilgi verdi.

ÜÇÜNCÜ BOĞAZ KÖPRÜSÜ'NDEN KARELER İÇİN TIKLAYIN...

BURADA TEKNOLOJİ VAR, GÜÇ VAR, GURUR VAR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, insanı ayakta tutan en temel duygunun, umudu ve heyecanları olduğunu belirterek, “Bu umudun ve heyecanların zirvede olduğu bir anı yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin hangi vatandaşını şuraya çıkarırsanız geleceğe bu 300 metrelik kulenin tepesinden kesinlikle umutla bakar. Çünkü burada teknoloji var, güç var, gurur var, geleceği umutla planlamak var,” dedi.

3. KÖPRÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ADINA GURUR KAYNAĞI

3. Köprü’nün Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına gurur kaynağı olduğunu da söyleyen Başkan Demircan, “Emeği geçen, yapan, yaptıran ve takip eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese şükranlarımızı iletiyoruz. Tam 95 kilometrelik bir hattan bahsediliyor. Yani İstanbul içerisindeki trafiği Edirne tarafından alıp Kocaeli tarafına getirecek olan hat, İstanbul içerisindeki trafiğe bir nebze olsun rahatlık getirecek büyük bir teknolojidir.”

GELECEĞİN TÜRKİYE’SİNE HEP BİRLİKTE UMUTLA KOŞUYORUZ

“Burada yapılan işleri Tuzla’daki tersanelerimiz gerçekleştiriyor. Bunu da öğrendik ve çok büyük gurur duyduk” diyen Başkan Demircan, “Avrupa’dan trene binildiğinde buradan eski ipek yolunun üzerinden trenle geçileceği dünya çapında bir mekândayız. İstanbul Boğazı Belediyeler birliği olarak bugün Beşiktaş Belediye Başkanımız, Üsküdar Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimizle birlikte bu gururu sizin adınıza paylaşmaya geldik. Ben herkese teşekkür ediyorum. Bu gurur hepimizin. Geleceğin Türkiye’sine hep birlikte umutla koşuyoruz,” dedi.