Haber
Giriş Tarihi : 25-03-2016 11:36   Güncelleme : 25-03-2016 13:26

Beyoğlu'nda teröre tepkiler çığ gibi büyüyor

Türkiye Hahambaşı İsak Haleva, İran İslam Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaifar, Tunus İstanbul Başkonsolosu Naile Şabani Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret ederek İstiklal Caddesi’ndeki hain canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenler için taziye dileklerinde bulundu.

Beyoğlu'nda teröre tepkiler çığ gibi büyüyor


Beyoğlu’nda yaşanan terör olayına karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi Balo Sokakta meydana gelen hain saldırıda hayatını kaybedenler için Beyoğlu Belediyesi başkanlık binasında açılan taziye defterine duygu ve düşüncülerini kaydeden misafirler, her satırda teröre karşı birlik olmanın teröre hayır demenin önemine vurgu yapıyor.

Saldırıda hayatını kaybedenler için taziyeleri kabul eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın bu kez misafirleri Türkiye Hahambaşı İsak Haleva, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mohsen Mortezaifar ve Tunus İstanbul Başkonsolosu Naile Şabani oldu. Taziye defterini imzalayan Haleva, Mortezaifar ve Şabani terörün her türlüsünü kınayarak barış çağrısında bulundular.
           
HİÇBİR GÜÇ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ YIKAMAZ

Türkiye Hahambaşı İsak Haleva, taziye defterine yazdığı satırlarda, terörün her türlüsünü lanetlediğini ifade ederek “İstanbul’umuzun gözbebeği Taksim İstiklal Caddesi’de yapılan saldırıyı kınıyor ve lanetliyorum. Hiçbir güç birlik ve beraberliğimizi yıkamaz. Tanrı’dan ölülere rahmet ve yaralılara acil şifalar dilerim. Temennimiz Atatürk’ün dünyaya verdiği mesaj ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözlerinin unutulmamasıdır” dedi.