Eğitim
Giriş Tarihi : 13-06-2012 14:52

Beyoğlu'nda karne sevinci...

2011-2012 eğitim-öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte yurdun dört bir köşesinde karne heyacanı yaşandı.

Beyoğlu'nda karne sevinci...

Beyoğlu Sütlüce Mahallesi Cemal Artüz İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan yılsonu karne töreninde 2011–2012 eğitim-öğretim dönemini değerlendiren okul müdürü Uzm. Öğrt. Sultan Gelmez, okul öğretmenlerine yıl boyu gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ederek veli ve öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

 

Sultan Gelmez: Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın.

Sayın Gelmez konuşmasında özetle şunları söyledi. “Bu gün 9 aylık bir Eğitim Öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Alınan karneler öğrencilerin bir dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesidir. Başarı birden çok faktöre bağlı olan bir sonuçtur. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir. Ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır.” 

Sultan Gelmez: Başarılı olmanın beklide en önemli aşaması kendine güvendir.

Başarılı olmanın en önemli aşaması kendine güven olduğunu belirten Sayın Gelmez öğrencilere şunları söyledi. “Sevgili öğrenciler. Tatiller dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız.”

 

Sultan Gelmez: Çocukların başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın.

Velilere de tavsiyelerde bulunan Sultan Öğretmen sözlerini şöyle tamamladı. “Karneler çocuklarımızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgedir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çocukların başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın. Karnenin sadece bir sonuç olduğunu unutmayın. Problemlerinizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarınızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumdur. Bu vesileyle tüm öğrencilerime başarılar diliyorum. Tüm öğretmen arkadaşlarıma, bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm velilerimize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.”


http://www.bogazicigundem.com/