Haber
Giriş Tarihi : 25-02-2016 14:00   Güncelleme : 25-02-2016 14:00

Beyoğlu'nda çocuklar kolay öğrenme teknikleri ile öğreniyor

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın Beyoğlu’nda her mahalleye kurduğu Semt Konaklarında binlerce çocuğa “Kolay Öğrenme Teknikleri” eğitimi veriyor. Türkiye Hafıza Şampiyonu Yunus Emre Karahan’ın katıldığı derslerde öğrenciler, “Beyni Etkin Kullanma ve Kolay Öğrenme Teknikleri”ni öğrenirken hem eğleniyor hem öğreniyor.

Beyoğlu'nda çocuklar kolay öğrenme teknikleri ile öğreniyor


Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları, öğrencilere yönelik çalışmalarına devam ediyor. Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimlerin dışında, kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla projeler geliştiren Semt Konakları, yeni tekniklerle çocukların kendilerini keşfetmelerini sağlıyor. Cihangir Semt Konağı’nda Türkiye Hafıza Şampiyonu Yunus Emre Karahan katıldığı eğitimlerde, Namık Kemal İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri,beyni etkin kullanma ve Kolay Öğrenme Teknikleri hakkında bilgi aldı. Karahan, çocuklara kolay öğrenmenin tüyolarını öğreterek, beynin çalışma prensiplerini çocukları eğlendirerek anlattı.  Öğrenciler ise anlatılanları ilgiyle dinleyerek hem öğrendi hem de eğlendi.
 
ÖĞRENCİLERE KOLAY ÖĞRENMENİN YÖNTEMLERİNİ ANLATTIK

Türkiye Hafıza Şampiyonu Yunus Emre Karahan, Beyoğlu Belediyesi Semt Konaklarında hafıza teknikleri uzmanı olarak eğitim verdiğini dile getirerek şunları söyledi: “Öğrenci arkadaşlarımıza öğrenmek istedikleri şeyleri ve hafızalarında tutmak istedikleri bilgileri daha kolay nasıl öğrenebileceklerini ve nasıl uzun süreli akıllarında tutacaklarını öğretmeye çalıştım. Onlar da aktif bir şekilde katıldılar,” diye konuştu.
 
NASIL KOLAY ÖĞRENİRİZİN CEVABINI BULDUK

Öğrencilerden, Nuri Bilal Karal, eğitimde ezberleme tekniklerini öğrendiğini söyleyerek, “kendimiz nasıl teknikler üretebileceğimizi, kısaca daha kolay nasıl öğreniriz ve kalıcı hafızaya aktarırız sorularının cevaplarını bulduk. Hikâyeler, şiirler oyunlar oynayarak çok eğlenceli zaman geçirdik. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a bize bu imkânı sağladığı için teşekkür ederim” dedi. Oğuz Kaan Kaga ise “Buraya gelerek sağ ve sol lobları nasıl kullanacağımızı, beyinsel ve fiziksel becerilerimizi nasıl ortaya çıkarabileceğimizi öğrendik. Hocamız bize zekâmızı geliştirecek teknikler hakkında bilgi verdi. Hafızamızın düzenli olması için sağ ve sol bölmeleri kullanmamız gerekir,” diye konuştu.
 
BU ETKİNLİĞE KATILDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Mehmet Efe Gümüş de etkinliğe katılığını için çok mutlu olduğunu belirterek “Öğretmenimiz sayesinde akıl türlerini öğrendik. Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’a bize bu imkânı sağladığı için teşekkür ederim” dedi. Halil Berken Verim ise “Öğretmenimiz burada hafıza teknikleriyle nasıl daha kolay öğrenebileceğimiz hakkında bilgi verdi,” dedi.