Haber
Giriş Tarihi : 12-03-2018 13:46   Güncelleme : 12-03-2018 13:46

- BEYOĞLU, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN KOŞUTU

Beyoğlu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ‘Beyoğlu Kadınlar Koşusu’ düzenlendi. 7'den 70'e binlerce kadın katıldığı etkinlikte konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Biz her sene bu koşuları düzenliyoruz. Güzel bir aktivite oluyor. Kadınlarımız bundan mutlu oluyor.” dedi.

-	BEYOĞLU, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN KOŞUTU

 

TÜM KATILIMCILARA GÜNÜN ANISINA MADALYA TAKDİM EDİLDİ

Hasköy Sahil 'deki etkinlik alanında ısınma hareketlerinden sonra başlayan koşu, Alibeyköy istikametine doğru devam ederek başladığı noktada son buldu. 3 kilometrelik parkuru koşarak ya da yürüyerek tamamlayan kadınlara etkinlik sonunda günün anısına karanfil ve madalya takdim edildi. Katılımcılara ayrıca çay ve sandviç ikramında bulunuldu.

 

HER SENE BU KOŞULARI DÜZENLİYORUZ

Etkinlikte konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir dizi etkinlikle, Beyoğlu’nda olduğu gibi ev sahipliği yaptık. Biz her sene bu koşuları düzenliyoruz. Güzel bir aktivite oluyor kadınlarımız bundan mutlu oluyor. Bugün de tekrarını yapmış olduk. Toplumun büyük bir kesimi şiddetten nefret ediyor. Hele bu kişi kadın olduğunda herkesin tepkisi ortak ve daha güçlü çıkıyor. Onların yanında olduğumuzu bu her vesileyle hissettirerek onları ön plana çıkarıyoruz” dedi.

Bitiş çizgisine ilk ulaşan Damla Çelik ise, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü için koştum. Güzel bir yarış oldu, parkur güzeldi. Herkese çok teşekkür ediyorum. Her şey kadınlar için” ifadelerini kullandı.