İstanbul
Giriş Tarihi : 21-04-2017 14:14   Güncelleme : 21-04-2017 14:38

Beyoğlu Belediyesi Çocuk Meclisi Toplandı

Beyoğlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan Özel Meclis Toplantısı düzenlendi. 6-10 yaş arası çocuklar tarafından gerçekleştirilen oturumda konuşan Başkan Demircan, “23 Nisan’ın anlamı bu.Yani çocuklarımızı geleceğe hazırlamak. İdari tüm mekanizmaların varlığını onlara hissettirmek ve yaşatmak. Bugün yavrularımız bu tecrübeyi burada edindiler. Çok da güzel oldu.”dedi.

Beyoğlu Belediyesi Çocuk Meclisi Toplandı

Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 6-10 yaş arası çocukları başkanlık binasında misafir etti. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile makamında bir araya gelerek sohbet eden minikler daha sonra Meclis Toplantı Salonu’na geçerek 23 Nisan Özel Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Meclis Başkanlığını Piri paşa İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Hüseyin Samet Coşkun’un yaptığı toplantı renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Demircan toplantının ardından minik öğrencilere hediye takdim ederek 23 Nisan Çocuk Bayramlarını kutladı.

BEYOĞLU’NDA KENDİNE GÜVENEN VE SOSYALLEŞEN BİR NESİL YETİŞİYOR

Çocuklar tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan Özel Meclis Toplantısı’nda söz alan öğrencilerden Yunus Emre Bekçi, Başkan Demircan’a çocuklara güvendiği için teşekkür ederek, “Başkanımız bizim yarınlara daha iyi hazırlanmamızda yardımcı oluyor. Sosyal, kendini ifade edebilen, görev ve sorumluluk bilincine sahip, güler yüzlü Beyoğlu çocukları giderek çoğalıyor. Ben sahne heyecanını ilk kez semt konağında gittiğim anaokulunda yaşadım. Ve ilk kez tarihi mekânları Beyoğlu’nda gezerek öğrendim. Arkadaşım ilk kez Buz Pistinde kaymayı Beyoğlu’nda öğrendi. Kefken kampı ile sorumluluk alabilen, kendine güvenen, sosyalleşen bir nesil Beyoğlu’nda yetişiyor. Artık harçlıklarımla kitap almak zorunda değilim, çünkü Turabibaba kütüphanesinde tüm kitapları istediğim zaman okuyabiliyorum. Biz çocukların ihtiyaç ve beklentileri, geleceğe daha iyi hazırlanmamız için burada Çocuk Dostu Şehir olarak Beyoğlu’nda karşılanıyor. Ben ve buradaki bütün arkadaşlarım adına başkanımız Ahmet Misbah Demircan a teşekkür ediyorum. 23 Nisan Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Dünyanın bütün çocukları barış içinde yaşasın hiçbir çocuk ağlamasın hep mutlu olsun. .” dedi.

YAVRULARIMIZ BU TECRÜBEYİ BURADA EDİNDİLER

Daha sonra söz alan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, çok güzel bir organizasyon olduğunu belirterek, “Herkesi tebrik ediyorum. Çocukların bu deneyimi burada meclis üyesi gibi hissetmeleri çok doğru bir düşünce. Çok da güzel yönettiler, çok güzel oldu. Ben hepsini tebrik ediyorum. Gelecek seneye bu oturuma özel tasarlasınlar. Gerçekten düşüncelerini söylesinler. Biz de onların söylediklerini dikkate alalım. Çocukların isteklerinden yıl içerisinde birkaç tanesini yapalım. İşte 23 Nisan’ın anlamı bu. Yani çocuklarımızı geleceğe hazırlamak. İdari tüm mekanizmaların varlığını onlara hissettirmek ve yaşatmak. Bugün belki onlar için tiyatral düzeyde ama sonuçta yavrularımız bu tecrübeyi burada edindiler. Çok da güzel oldu. Hepsini gözlerinden öpüyorum.” ifadelerini kullandı.

MİNİK ÜYELER OYLAMAYA SUNULAN İKİ MADDEYİ KABUL ETTİ

Çocuklar tarafından gerçekleştirilen 23 Nisan Özel Meclis Toplantısı’nda iki madde oylamaya sunuldu. Oturumda “Geçmişten günümüze Beyoğlu’nun tarihini, mekânlarını ve yaşayanlarını anlatan çocuk hikaye kitaplarının basılması hususunda karar alınmasına dair Kütüphane Müdürlüğü’nün teklifi” ve “Bu yıl 23 Nisan iki gerçekleşecek olan Çocuk Koşusu’nun her yıl düzenlenmesi hususunda karar alınmasına dair Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü’nün teklifi” minik öğrencilerin tamamının oyunla kabul edildi.