İstanbul
Giriş Tarihi : 19-12-2013 15:50

Başkan Demircan’dan yoğun mesai

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Turabibaba Kütüphanesi, İhsan Şerif İlköğretim Okulu ve Okmeydanı Semt Konağı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Demircan’dan yoğun mesai
 
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçede yaşanan sorunları yerinde tespit ederek anında müdahale etmek için vatandaşlarla her fırsatta bir araya geliyor. Yıl içinde vatandaşlarla yaklaşık 350 toplantı yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Turabibaba Kütüphanesi’nde öğrenci velileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Ardından İhsan Şerif İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek veli ve öğretmenlerle okuldaki ihtiyaçlar hakkında konuşan Demircan,son olarak Okmeydanı Semt Konağı’nda Vatandaş  - Başkan kapsamında bölge halkıyla buluştu, Okmeydanı sakinlerine kentsel dönüşüm hakkında bilgi verdi.
 
Turabibaba Kütüphanesi velilerden tam not aldı
 
Turabibaba Kütüphanesi’nde öğrenci velileriyle kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Demircan, kütüphanenin ilçedeki bütün vatandaşlara hizmet verdiğini belirtti.  Çocukların, kütüphanede verilen eğitimlerle kişilik kazandığını anlatan Demircan, “Kütüphanemizde birçok etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinlikleri, geleceğe daha sağlam gençler yetiştirmek adına küçük yaşlardaki çocuklarımız için yapıyoruz. Diksiyon, müzik, tiyatro, yazarlık gibi kurslar alan çocuklar ilerde kendi kişiliklerini bulmuş bireyler olacaklar” dedi.
 
Turabibaba Kütüphanesi’ndeki hizmetleri oldukça başarılı bulan veliler ise verilen eğitimlerin çocuklar açısından son derece olumlu sonuçlar doğurduğunu söyledi. Katılımcılar arasında söz alan bir veli, Turabibaba Kütüphanesi’ni evi gibi gördüğünü belirterek çocuklarının aldığı eğitimlerin çok faydasını gördüğünü söyledi. Dikkat dağınıklığı ve eğitimden sıkılmak gibi etkenlerin tamamıyla ortadan kalktığını ifade eden veliler, Turabibaba Kütüphanesi’ni çocuklar için eğlence merkezi haline getiren Demircan’a teşekkür ettiler.
 
“Okul Buluşmaları”nın yeni adresi İhsan Şerif İlkokulu
 
Turabibaba Kütüphanesi’ndeki toplantısının ardından geleneksel hale gelen “Okul Buluşmaları” kapsamında İhsan Şerif İlkokulu’na geçen Demircan, burada öğrenci ve velileriyle bir araya geldi. Okul girişinde sevgi gösterileriyle karşılanan Demircan, okul bünyesinde bulunan Anaokulu’nu da ziyaret etti, daha sonra velilerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada öğrencilerin artık kolej standartlarında hizmet aldığını söyleyen Demircan “10 yılda kaydedilen bu ilerlemeye kendim şahit oldum. Artık eksiklerimiz yok denecek kadar azaldı” dedi.
 
Engelli sınıfı için gerekli olan tüm malzemeler belediyeden
 
Zihinsel engelli öğrenciler için bir sınıf hazırladıklarını söyleyen İhsan Şerif İlkokulu Müdürü Şükrü Gelmez ise sınıf için gerekli olan donanım konusunda Demircan’dan yardım istedi. Bunun üzerine gerekli olan tüm araç ve gereçlerin belediye tarafından karşılanacağını ifade eden Demircan, en kısa zamanda gerekli yardımları yapacağını söyledi.
 
Okmeydanı’nda gündem kentsel dönüşüm
 
Son olarak Okmeydanı Semt Konağı’nda vatandaş – başkan buluşmasında bölge halkıyla bir toplantı yapan Demircan, Okmeydanı’ndaki kentsel dönüşüm faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Her fırsatta vatandaşlara tapularını teslim almalarını söyleyen Demircan, “Evraklarını toparlayan gelip tapusunu alabilir. Bunun için artık beklemenize gerek yok. Hiç kimseyi tapusuz bırakmadık. Herkes internetten gerekli olan evrakları ve bilgileri öğrenebilir” dedi.
 
Artık tapu sorununu ortadan kalktığını belirten Demircan “Yapmış olduğumuz kentsel dönüşüm projesi için tüm hak sahipleriyle toplantı yaptık ve herkese yapmak istediğimiz projeyi tanıttık. Bu dönüşümü yaparken dikkat ettiğimiz en önemli nokta ise kimseyi mağdur etmemek. Okmeydanı’nda dönüşüm hakkında bir anket yaptım ve yüzde 95’lik bir oranla dönüşüm isteğiyle karşılaştık. Biz bu dönüşümü yaparken kimsenin cebinden bir kuruş para çıkmayacak. Herkes dairesine daire, dükkanına dükkan alacak” şeklinde konuştu.
 
Kentsel dönüşümün en zor kısmı olan projenin çalışmasının hazır olduğunu ve geriye sadece binaları inşa etmek kaldığını söyleyen Demircan, “Size iki tip örnek daire hazırlayacağım, fayanslardan, dolaplara parkelerden, kapılara kullanılacak tüm malzemeleri o dairelere koydurup herkese göstereceğim. Büyük maketler hazırlayıp hepinize tek tek hangi dairede oturacağınızı söyleyeceğim. Siz bunlara sahip olurken cebinizden bir kuruş bile çıkmayacak” dedi.