Haber
Giriş Tarihi : 25-02-2013 12:10

Avrupa, Ege ve Akdeniz’le bağlanacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur'' Çanakkale Boğazı'na yapılacak köprü Avrupa'yı Ege ve Akdeniz'e bağlayacak'' dedi.

Avrupa, Ege ve Akdeniz’le bağlanacak
Balıkesir'in Edremit ilçesinin Altınoluk beldesindeki Ayhan Şahenk Kültür Merkezi'nde düzenlenen danışma kurulu toplantısına katılan Uğur, burada yaptığı konuşmada, son 10 yıl içerisinde Türkiye'nin iyi yönetildiğini, siyasi istikrarın yanısıra ekonomik istikrarın da yakalandığını söyledi.
 
''Balıkesir'e, Edremit'e, Altınoluk'a baktığımız zaman 10 yıl önceden çok farklı bir Balıkesir, Edremit ve Altınoluk var'' diyen Uğur, Çanakkale Boğazı'na köprü yapılması durumunda bölgenin ihya olacağını ifade ederek şöyle konuştu: 
 
''Karayollarının politikası şu, Edirne'den ülkeye giren bütün vasıtalar tır olsun, turizm amacıyla gelen olsun, düşünün oradan yüz binlerce araç giriyor, Ege'ye, Marmara'ya, İç Anadolu'ya, Akdeniz'e. Bu araçlar nereden gidiyor? İstanbul trafiğinin içinden. Çanakkale Köprüsü'nün yapılmasının amacı bu trafiği İstanbul'a sokmadan, TEM yolu ve E-5 karayoluna sokmadan, Çanakkale üzerinden yine Altınoluk, Edremit üzerinden, Balıkesir üzerinden bir otoyolla Ege'ye ve Akdeniz'e gidecek turisti, aynı şekilde iç Ege'ye, İç Anadolu'ya gidecek Kütahya Afyon istikametine gitmelerini sağlamaktır. Çanakkale Boğazı'na yapılacak köprü Avrupa'yı Ege ve Akdeniz'e bağlayacak. En kısa zamanda da İstanbul otoyolu gibi ihalesi yapılacak. O zaman Altınoluk'tan yüz binlerce vasıta geçecek. Bu bölgeden geçen herkes mutlaka buradaki şehirlere uğrayacak ve burası ihya olacak.'' 
Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Uğur'un yanısıra, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.