Boğaziçi Gündem
HV
26 KASIM Cumartesi 20:05

Annelere müjde, Türkiye'nin ilk 7/24 kreşi Gebze'de hizmete girdi

Gebze Belediyesinden büyük sağlık yatırımı. Sağlık Bakanlığının katkı ve destekleriyle tamamlanan Sağlık Kompleksi hizmete girdi. Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, Ulus Semt Polikliniği, 7/24 Çocuk Bebek Çocuk Kreşi hizmete alındı.

gundem
Giriş Tarihi : 24-09-2022 12:35   Güncelleme : 24-09-2022 13:02
Annelere müjde, Türkiye'nin ilk 7/24 kreşi Gebze'de hizmete girdi

Gebze Belediye Başkanı Zinnur BÜYÜKGÖZ; Aile sağlığı merkezi, toplum ruh sağlığı merkezi, sağlıklı hayat merkezi ve ulus semt polikliniğinden oluşan Sağlık Kompleksimiz, Türkiye’de ve hatta dünyada ilk ve tek olan Güzide 7/24 Bebek Çocuk Kreşimizi, Gebze’nin cazibesinin devamı için olmazsa olmaz işler arasında değerlendiriyorum. Bu hizmetleri Gebze’ye kazandırmaktan bahtiyarım.”

 

TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN İLK VE TEK 7/24 KREŞİ  

Hizmete alınan Güzide 7/24 Bebek & Çocuk Kreşi, iş gücüne katılan Gebzeli kadınların talepleri doğrultusunda, vardiyalı çalışma saatleri göz önüne alınarak geliştirilen Türkiye’nin ve dünyanın ilk ve tek 7/24 hizmet veren kreşi olma özelliği taşıyor. 0-24 ay bebeklerin temel bakım ve gelişim ihtiyaçlarının karşılandığı kreşte; 24-66 ay yaş aralığındaki çocukların bilişsel, psikomotor, sosyal-duygusal ve öz bakım gelişimlerini desteklemek üzere programlar uygulanıyor.

 

MERKEZİNDE HAYAT VAR, MERKEZİNDE İNSAN VAR

Gebze Belediyesinin çalışmaları ve Sağlık Bakanlığının destekleriyle hayata geçen Gebze Beylikbağı Sağlık Kompleksi; Ulus Semt Polikliniği ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi iki ana merkezde hizmet verecek.

 

Ulus Semt Polikliniği içerisinde 112 hizmet birimi, 12 ihtisas polikliniği ve sağlık hizmetinin bir gereği olan laboratuvar, röntgen, enjeksiyon, müşahede odaları bulunuyor. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde ise terapi odaları, grup terapi salonu, çok amaçlı salon, hobi bahçesi, spor salonları yer almaktadır.

 

“GEBZE’NİN 100 YILLIK SORUNLARINI ÇÖZEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Gebze Beylikbağı Sağlık Kompleksi’nin hizmete alınması nedeniyle açıklamalarda bulunan Başkan BÜYÜKGÖZ: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla çalıştıklarını ve ülkemiz insanının hizmetlerin en güzeline layık olduğunu ifade etti. BÜYÜKGÖZ; “Kim derdini anlatırsa ona derman olmak zorundayız. Kim ihtiyacını bildirirse ihtiyacı gidermek zorundayız. Mazeret üretmeden, imkân yok demeden Gebze’nin 100 yıllık sorunlarını çözerek yolumuza devam ediyoruz. Aynı anlayışla 7/24 çalışmaya, yorulmadan devam edeceğiz.” dedi.

 

Güzide 7/24 Bebek Çocuk Kreşinde çocukların çevre, toplum, hijyen bilincinin gelişmesi için eğitimler verdiklerini söyleyen BÜYÜKGÖZ; “Kreşimizi büyüyen Gebze’de, büyüyen bir talep üzerine kurduk. Bu talep büyümeye devam ediyor. Yeni Bebek & Çocuk kreşlerimizle biz de hizmetimizi çoğaltmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

DONANIMLI BİR SAĞLIK TESİSİ

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın öncülüğünde Beyaz Reformu hayata geçirdiklerini ve sağlık hizmetlerinde vatandaşa kolay erişim sağladıklarını dile getiren Kocaeli İl Sağlık Müdürü Operatör Dr. Yüksel PEHLEVAN; “Semt Polikliniği bölümünde, vatandaşlarımızın bedensel sağlık ihtiyaçlarına cevap verirken Ruh Sağlığı Merkezimiz, ihtiyacı olan kişinin ruh sağlığının gelişmesine hizmet edecek. Beylikbağı Sağlık Kompleksimiz donanımlı bir sağlık tesisi oldu.” İfadelerini kullandı.

 

“Merkezinde Hayat Var” mottosuyla hizmete alınan Beylikbağı Sağlık Kompleksi’nin vatandaşlar için yapılan çok kıymetli bir iş olduğuna vurgu yapan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Bekir KESKİNKILIÇ; “Biz sağlık çalışanları insana hizmet gibi önemli bir iş yapıyoruz. Ancak insana hizmet sadece sağlıkçılara mahsus değil; devlet başlı başına insana hizmet eder. Bu tesis bunun güzel bir örneği oldu. Belediyemiz, bakanlığımız birlikte güzel komplekse imza attık. Bu kompleksi düşünen, emek veren insanımıza ve içerisinde hizmet verecek sağlık çalışlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
google-site-verification: google35f67d2386fa5dfc.html