İstanbul
Giriş Tarihi : 22-11-2013 21:35

“Yılda bir gün değil her gün kalbimizdesiniz”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Balcı, Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçedeki okulları ziyaret etti.

“Yılda bir gün değil her gün kalbimizdesiniz”
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Balcı, Beyoğlu’ndaki Cezayirli Gazi Hasan Paşa İlköğretim Okulu, Ahmet Emin Yalman İlköğretim Okulu, İTO Kadınlar Çeşmesi İlköğretim Okullarını ziyaret ederek öğretmenlerin “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Öğretmenlere sürpriz hediyeler hazırlayan Beyoğlu Belediye Başkanı çocukların en yakınlarının anne ve babalardan sonra öğretmenleri olduğunu belirterek,” Bu kutsal mesleği yapan tüm öğretmenlerimiz toplumumuzun temelini oluşturan yapı taşlarıdır. Geleceğimize ışık tutan tüm öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum. Sizler yılda bir gün değil her gün kalbimizdesiniz.” diye konuştu.
Özellikle ilkokul öğretmenlerinin insanların hayatında ayrı bir yerinin olduğunu belirten Başkan Demircan, ”Ben hala ilkokul öğretmenlerimi hatırlar ve onlara sonsuz saygı duyarım. Ayşe Sadet Güler adında bir ilkokul öğretmenim vardı başkan olduktan sonra da ziyaret etmiş, ellerini öpmüştüm. İlkokul öğretmenleri asla unutulmuyor” dedi.
Kaymakam Bey öğretmenlere meslek sırrını sordu
Toplumun zenginliğinin ve refahının temelinde öğretmenlerin olduğunu söyleyen Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ise, “Sizler ne kadar başarılı olursanız geleceğimizde o kadar sağlıklı olur. Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlar nice sağlıklı ve mutlu yıllar dilerim” şeklinde konuştu. Öğretmenlerle sohbet arasında “Bu kadar çocukla nasıl uğraşıyorsunuz biz bazen evde bir tanesiyle başa çıkamıyoruz” diye sorunca öğretmenlerden gelen “Meslek sırrı söyleyemeyiz” cevabı ortamda gülüşmelere neden oldu.
Öğretmenlere hediyelerini takdim eden Başkan Demircan ve Kaymakam Ekşi tüm öğretmenlerle hatıra fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.