Siyaset
Giriş Tarihi : 19-03-2013 16:13

Yeri geldiğinde İmralı tutanakları açıklanacak

Başbakan Erdoğan, çözüm sürecinin hassasiyeti dolayısıyla az açıklama yaptığını vurgulayarak, yeri geldiğinde İmralı'da yapılan görüşmelere ait tutanakların açıklanacağını bildirdi.

Yeri geldiğinde İmralı tutanakları açıklanacak
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başta CHP, MHP ve BDP olmak üzere kimseden gizledikleri hiç bir şey olmadığını belirterek, ''Açıklanacak bir konu olduğunda açıklarız. Sürecin hassasiyeti nedeniyle az konuşuyor, az açıklama yapıyor olabiliriz. Bunu, bizim bir şeyleri gizlediğimiz anlamına getirmeye gayret edenler kusura bakmasınlar; yeri geldiğinde bunlar açıklanır'' dedi.

TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, son derece hassas bir süreçten geçildiğini söyledi. Erdoğan, ''Biz MHP, CHP ve BDP gibi sorumsuz değiliz. Biz sırtımızda yumurta küfesi taşıyoruz. Son derece hassas bir meseleyi adeta bir cerrah dikkatiyle kırmadan, dökmeden inşallah kimseyi incitmeden çözmenin mücadelesi içindeyiz'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşurken bin düşünüp bir kelam ettiklerini belirterek, diğer partilerin bölge partileri oldukları ve küçük düşündükleri için sorumsuzca hareket edebildiklerini kaydetti. Erdoğan, kendilerinin 76 milyonun hassasiyetiyle hareket ettiklerini, adeta sırattan geçtiklerini, adeta keskin bir bıçağın üzerinde yürüdüklerini söyledi. Erdoğan, şunları kaydetti:

''Asla bir pazarlık içinde değiliz, olmadık, olmayız. Bir taviz verme, geri adım asla sözkonusu değil. Şehitlerimizi incitecek hiç bir girişimin içinde olmadık, olmayız. Sayın Bahçeli; şehitlerimizin konumunun konusunu, onların bulunduğu makamı bizim anlayabileceğimiz kadar senin anlama kıratın yoktur, bunu da bilmeni isterim. Böyle ağır hakaretlerle de hiç bir zaman buradan kendine haklılık çıkarmaya kalkışma. Bu millet seni de bilir bizi de bilir. 3,5 yılık iktidarınızda bu ülkeye ne kattığınızı gayet iyi biliyoruz. Bu ülkeyi her yönüyle nasıl çökerttiğinizi, nasıl hortumladığınızı, nasıl yolsuzluklara prim verdiğinizi bu millet çok iyi biliyor. Bizi delikli kuruşa muhtaç ettiğinizi çok iyi biliyoruz.