İstanbul
Giriş Tarihi : 22-05-2014 17:35

Yeni başkan Ahmet Misbah Demircan oldu

12 yıl önce kurulan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı Ahmet Misbah Demircan oldu.

Yeni başkan Ahmet Misbah Demircan oldu
12 yıl önce kurulan İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı Ahmet Misbah Demircan oldu.

İstanbul Boğazı’nın çevresinde bulunan Üsküdar, Beykoz, Beyoğlu, Beşiktaş ve Sarıyer belediyelerinin birlikte oluşturduğu İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği Mayıs ayı Olağan Toplantısı, Üsküdar Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan oybirliği ile yeni başkan seçildi.

Başkanlığa seçilen Ahmet Misbah Demircan yaptığı konuşmada “Bu önemli vazifeyi en iyi şekilde yürütmek için tüm gücümle çalışacağım. Bugüne dek olduğu gibi, demokratik ve kardeşçe bir beraberlik ve dayanışma içinde olacağız. İstanbul Boğazı’na hizmet sunmak, tüm Türkiye’ye ve dünyaya hizmet anlamına geliyor. Bu bilinçle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
İstanbul Boğazı’nın tarihi ve doğal güzelliklerini muhafaza ederek gelecek nesillere aktarmayı hedefleyen birlik 12 yıl önce kuruldu. Boğaz’a özgü tüm değerleri koruma ve yaşatmaya çalışan birlik, Boğaz’ın mimari dokusu, imar durumu, Boğaz sularındaki canlı çeşitliliğinin korunması, turistik, kültürel, sportif faaliyetlerin düzenlenmesi, ulaşım imkanlarının koordinasyonu gibi konularda işbirliği yapılmasını öngörüyor.