Siyaset
Giriş Tarihi : 07-09-2013 14:11

Yaptıkları, müdahalenin ta kendisidir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, ODTÜ'de başörtülü öğrencilere yönelik sözlü saldırıya dikkati çekerek, "Gidin bakın ODTÜ'de o protestoyu yapanlar, bu ülkede yaşam tarzına müdahale edildiğinden dolayı şikayet eden kişilerdir" dedi.

Yaptıkları, müdahalenin ta kendisidir.
Türel, Muhammet Dinç ve Necdet Bozdağ'a ait bir emlak firmasında Kepez İlçe Teşkilatı üyeleri ve esnafla kahvaltıda bir araya geldi. Türel, kahvaltının ardından yaptığı konuşmada, gerek Ankara, gerekse Antalya'da yoğun bir dönem yaşandığına dikkati çekti.

Türkiye'nin kalkınma hamlesine girdiği dönemlerde, bölgede güçlü bir aktör olmaması için önüne engeller çıkarıldığını, milletin birlik ve beraberliği sayesinde de bunların aşıldığını vurgulayan Türel, "Sahne, dekor aynı, oyuncular değişiyor" diye konuştu.

Ülkenin birliği ve bütünlüğünü bozmadan, bu oyunlara karşı birlik içinde durmak gerektiğini belirten Türel, şöyle konuştu:
"Bir ülkede huzur olduğu takdirde ne paranın değeri var ne de insanın kendi huzur dünyasının bir değeri kalıyor. Geçtiğimiz günlerde bir işadamıyla karşılaştık. Suriye'nin en büyük fabrikalarının sahiplerine, Suriye'nin en zenginlerine Dubai'de daireler satmış. Bana diyor ki 'Şimdi o trilyonlar içinde yüzen insanlar çadır içinde yaşam mücadelesi veriyorlar'. Maddiyat bizim için bir imkan vesilesi. Yarın olmayacak, o da bizim için imtihan vesilesi olacak. Bu ülkenin huzurunun üzerine gölge düşürmeye çalışan çevrelere, Türkiye'nin üzerine kirli oyunlar oynamaya çalışanlara milletimiz tarafından sandıkta gereken cevabın verildiğine defalarca şahit oldum. Bunları hep birlikte görüyoruz. Seçme hakkına başkalarının kirli oyunlarla müdahalesi, en sevdiği kurum tarafından bile olsa, millet buna cevabı sandıkta veriyor."
"Hamdolsun milletimiz bu oyunu bozdu"

Türkiye'de farklılıkların zenginlik olarak kabul edilerek yola devam edilmesi gerektiğini belirten Türel, Gezi Parkı olaylarından örnek verdi. Gezi olayları sırasında "Halk ihtilali" denemesi yapıldığını ifade eden Türel, "Bugün bunu farklı kuruluşlarla yapma şansı olmayanlar, bu ülkenin demokrasisine darbe vurmak için halk ayaklanması yaratmak suretiyle üç beş ağacı bahane ederek, sandıktan çıkmış bir iktidarı iktidardan düşürmeyi denemiştir. Hamdolsun milletimizin birliği beraberliği de bunu bozmuştur" diye konuştu.
Gezi Parkı olaylarının ülke demokrasisine gölge düşürmeye çalışanlarca yürütüldüğünü vurgulayan Türel, AK Parti'nin yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele etmek için yola çıktığını hatırlattı. Herkesin yaşam biçiminin AK Parti'nin teminatı altında olduğunu dile getiren Türel, "AK Parti iktidarı hangi vatandaşımızın yaşam koşullarına müdahale etmiştir, bana bir tek örnek gösterin. Bulamazsınız" dedi.

ODTÜ'deki olaylar
ODTÜ'de yaşanan olayları hatırlatan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gidin bakın ODTÜ'de o protestoyu yapanlar, bu ülkede yaşam tarzına müdahale edildiğinden dolayı şikayet eden kişilerdir. Sizin yaptığınız nedir? Sizin yaptığınız, yaşam şartlarına karışmanın, müdahale etmenin ta kendisidir. İsteyen istediği gibi yesin, içsin, ne istiyorsa yapsın. Herkes kendi yaptıklarından sorumludur ve buna müdahale edilmesi, özgürlükçü demokratik anlayış içinde kabul edilemez. Buna karşı mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Milletimizin verdiği destek bizim en büyük gücümüzdür. Bugüne kadar bu destek giderek artmıştır."

Kahvaltıya katılan AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de Türel ile yakın ilişkilerine dikkati çekti. Lider olma, insanları idare etme sanatının önemine değinen Çelebi, Türel'i işaret ederek, "Bu değere hep birlikte sahip çıkalım. Değerler kolay yetişmiyor" diye konuştu.

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da Türel'e katılımlarından dolayı teşekkür ederek, "Siz ona pire kadar fırsat verin, o bunu deve kadar yapmasını bilir" ded