İstanbul
Giriş Tarihi : 22-05-2015 11:38

Yaptığımız metrolar son model donanımlara sahip

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş metro hattının temelini attı. Topbaş burada yaptığı konuşmasında yatırımları son teknoloji araçlarla yaptıklarını dile getirdi.

Yaptığımız metrolar son model donanımlara sahip

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş metro hattının temelini attığı törende yaptığı konuşmasında bütçenin büyük bölümünü ulaşıma aktardıklarını belirterek  "68 Milyar lira yatırım yaptık.Bunların çoğunu ulaşım adına yaptık. İstanbul için 'Her yerde metro her yere metro' dedik ve her mahalleye yarım saat yürüme mesafesinde metro sistemi getiriyoruz" diye konuştu.


"Yaptığımız metrolar son model donanımlara sahip"


İstanbul'un mega kent konumunda olduğunu ve buna yakışır bir şekilde şehre hizmet ettiklerini belirten Başkan Topbaş,  "Dünyanın 133 ülkesinden büyük İstanbul'da yaşıyoruz. Bu şehir bir devlet özelliği taşıyor. Hizmetlerimizi olabildiğince modern yapıyoruz. Yaptığımız metrolar son model donanımlara sahip. Eskiden maaş ödeyemeyen belediye şimdi dev yatırımlar yapıyor" diye konuştu.


"Merdiven basamakları eller cepte çıkılmaz."


Büyük işlerin büyük emekler sonucunda ortaya çıkacağını belirten Kadir Topbaş, çalışmalarını tüm titizlikle sürdürdüklerini belirterek "Ekiplerimizi dünyanın her yerine gönderdik. Dünyanın her yerinde İstanbul'daki işler örnek gösteriliyor.Yaptığımız akıllı metroları dünyada bir kaç şehir yapıyor. Akıllı belediyecilikte yazılımlarımızı kendimiz yapıyoruz. Merdiven basamakları eller cepte çıkılmaz. Bu işleri oturarak başaramazsınız" diye konuştu.


Metro sadece 3 senede tamamlanacak


Başkan Topbaş, metro inşaatının ivedilikle sürdürüleceğini belirterek "Birileri bolu tüneli yaptı. 17 sene sürdü. Biz bu projeyi İnşaallah 2018'de bitireceğiz. Bu metro 2018'de aktif olarak kullanılacak. Bununla da yetinmeyeceğiz. Metroyu Mahmutbey'den Bahçeşehir'e uzatacağız" dedi.


"Birbirimize kenetlenirsek..."


Büyükşehir'in potansiyelinden ve mevcut değerlerinden de bahseden Topbaş "Belediyemizin bünyesindeki İspark'a şu an 4 milyar euro değer biçiliyor. Yeter ki projelerimiz hızlansın. Daha kaliteli markaları sizlerin hizmetine sunarız. Çanakkale Destanı yazmış bir milletiz. İdeolojik saplantılara takılmadan kol kola girdiğimiz zaman gelişmiş bir Türkiye'yi, tankları gemileri uçakları yapan bir Türkiye'yi göreceksiniz" şeklinde konuştu.