Siyaset
Giriş Tarihi : 10-01-2013 19:50

Ya iç hesaplaşma ya da provokatif bir girişim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te, Kürdistan Enformasyon Bürosu'nda 3 kadının öldürülmesiyle ilgili, ''Olayın önce aydınlanmasını beklemek lazım, hemen bir yorum içerisine girmek yanlış olur" dedi.

Ya iç hesaplaşma ya da provokatif bir girişim
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Paris'te, Kürdistan Enformasyon Bürosu'nda 3 kadının öldürülmesiyle ilgili, ''Olayın önce aydınlanmasını beklemek lazım, hemen bir yorum içerisine girmek yanlış olur. Bu bir iç hesaplaşma olabilir, bunun yanında şu anda teröre karşı bizim vermiş olduğumuz bir mücadele var, mesafe almak istiyoruz, bunu arzu etmeyenler de var. Bunlar tarafından da böyle bir provokatif çaplı bir girişim de olabilir, sabırlı olup aydınlanmasını beklemek lazım diye düşünüyorum'' dedi.

Başbakan Erdoğan ve Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, baş başa görüşmenin ardından ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Fransa'nın başkenti Paris'te, terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen Kürdistan Enformasyon Bürosu'nda 3 kadının öldürülmesi olayını anımsatarak, ''Bu 3 kişinin terörün sona erdirilmesine yönelik sürece katkı verdikleri, müzakerelere destek oldukları için örgüt içerisinde infaz edildikleri yönünde yorumlar var. Size gelen bilgiler ne yönde'' sorusuna şöyle yanıt verdi:

''Olayın önce aydınlanması beklemek lazım, hemen bir yorumun içerisine girmek yanlış olur. Bu, bir iç hesaplaşma olabilir, bunun yanında şu anda teröre karşı bizim vermiş olduğumuz bir mücadele var, mesafe almak istiyoruz. Bunu arzu etmeyenler de var, bunlar tarafından da böyle bir provokatif çaplı bir girişim de olabilir. Sabırlı olup aydınlanmasını beklemek lazım diye düşünüyorum. Biz, terörle mücadeleye yönelik iyi niyetli adımlarımızı atmaya devam edeceğiz, ta ki netice alıncaya kadar.''