İstanbul
Giriş Tarihi : 12-03-2012 17:15

Veda Hutbesi ve İnsan Hakları konferansı...

Bağcılar Belediyesi, Veda Hutbesinin 1380. Yıl dönümü dolayısıyla Bağcılar Müftülüğü ile ortaklaşa bir program düzenlendi.

Veda Hutbesi ve İnsan Hakları konferansı...
Bağcılar Belediyesi ile Bağcılar Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği programa katılan İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, “Veda Hutbesi ve İnsan Hakları” konulu bir konferans verdi. Görme engelli Özge-Mihriban Coşkun kardeşlerin brailla alfabesiyle Veda Hutbesi’ni okuması salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
 
 
Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen programa katılan İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yaran “Veda Hutbesi ve İnsan Hakları” konulu bir konferans verdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen program, İSTOÇ Camii İmam Hatibi, Dünya Kuran-ı Kerim Okuma birincisi Bünyamin Topçuoğlu’nun Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program kapsamında görme engelli Özge-Mihriban Coşkun kardeşlerin brailla alfabesiyle Veda Hutbesi’ni okuması da salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
Programın açılışında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in unutulmayan ve unutulmayacak olan mesajlarından biri de Veda Hutbesi olmuştur” dedi.
Veda Hutbesi’nde vurgulanan değerlerin insanın insan olma vasfını kazanmasına sebep olduğunu ifade eden Başkan Çağırıcı, “Programımıza katılımından dolayı İstanbul Müftümüz Sayın Doç. Dr. Rahmi Yaran hocamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Program kapsamında Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul ve Bağcılar Müftüsü Mustafa Derin de kısa birer konuşma yaptı.
Programa, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İstanbul Müftü Yardımcıları Fatih Kurt, İrfan Üstündağ ile Güngören Müftüsü Osman Aydın, Başakşehir Müftüsü Ahmet Bilgi, Avcılar Müftüsü Mehmet Aktoprak, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Kadir Kuş ve Avcılar Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal katıldı.