Haber
Giriş Tarihi : 10-08-2016 15:42   Güncelleme : 10-08-2016 15:42

VALİ ŞAHİN TAKSİM’DE NÖBET TUTAN ON BİNLERLE BİR ARAYA GELDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin Taksim Meydanı’nda 25 gündür aralıksız olarak devam eden demokrasi nöbetine katıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ile birlikte kürsüye çıkarak vatandaşları selamlayan Vali Şahin, Bu devleti ve milleti hiç bir zaman böldürtmeyeceklerini söyledi.

VALİ ŞAHİN TAKSİM’DE NÖBET TUTAN ON BİNLERLE BİR ARAYA GELDİ

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden üç haftayı aşkın süre geçmesine rağmen on binlerce vatandaş Taksim Meydanı’nda demokrasi ve vatan nöbetini sürdürmeye davam ediyor. Ellerinde ay yıldızlı bayrakla Taksim Meydanı’nı dolduran vatandaşların dün geceki konuğu İstanbul Valisi Vasip Şahin oldu. Alanı hınca hınç dolduran vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Vali Şahin, daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ile birlikte alana kurulan platforma çıkarak milleti selamladı.

 

İSTANBUL’UN HER İLÇESİNDE MİLYONLAR TAKSİM’DE BULUŞTU

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptığı konuşmasında, İstanbul’un her ilçesinden milyonlarca insanın Taksim’e akın ettiğini ifade ederek, “Herkes başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına İstanbul’un, Türkiye’nin kalbinden birliğin ve beraberliğin mesajını verdi. 15 Temmuz akşamı burada yaşanan kahramanlıkları uzun uzun konuştuk. Toplumun her kesiminden; Alevi’si, Sünni’si, CHP’lisi, Ak Partilisi, MHP’lisi, herkes hep birlikte tek bayrak, tek devlet, tek vatan dedi ve farklılıklarla tek millet dedi. O gün ordumuzun içerisine sızan ihanet şebekesi mensuplarına karşı duran şanlı askerlerimiz vardı. Taksim Meydanı’nda 15 Temmuz akşamı toplanan o kalabalıkla birlikte kahraman polisimizde sonuna kadar çatıştı ve vatandaşıyla birlik oldu. O akşamki isimsiz kahramanlardan birisi de şüphesiz ki bu akşam aramızda olan sayın valimizdi.” dedi.

 

O HAİN ÇETEYE KARŞI SİZLERİN VERDİĞİ CESARET SAYESİNDE DİMDİK DURABİLDİK

İstanbul’un birçok yerinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirten İstanbul Valisi Vasip Şahin ise, “İstanbul bütün Türkiye gibi Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak 15 Temmuz gecesinden beri sokaklarda ve meydanlarda nöbetine devam ediyor. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bir millet neymiş, nasılmış, bir millette asalet neymiş, onu bütün dünyaya tekrar gösterdiniz. Biz beş bin yıldır devletsiz kalmamış bir millet olarak, dünyaya cihan hâkimiyetini sağlamış devletler kurmuş bir millet olarak, hiçbir zaman esaret görmemiş bir millet olarak 15 Temmuzda bir kez daha dünyaya kendimizi ispat ettik. Güvenlik güçlerimizle, polisimizle ve askerimizle birlikte o hain çeteye karşı sizlerin verdiği bu cesaret sayesinde dimdik durabildik. Sizlere çok çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

TAKSİM BUNDAN SONRA SİZLERİN BU KARARLILIĞINIZLA DA ANILACAK

Vali Şahin, “Sizlerle ne kadar gurur duysak, ne kadar övünsek azdır. 15 Temmuzun asıl kahramanları sizlersiniz. Sizlerin bu davranışı siyasi tarihte, hukuk tarihinde egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun bir ifadesi olacak. Sizler bir tarih yazdınız ve dünya durdukça tarih sizden bahsedecek. Bu devleti ve bu milleti böldürtmeyeceğiz. Allah’ın izniyle bu millet kıyamete kadar bayrağıyla ve devletiyle yaşayacaktır. Bugün buraya sizlere teşekkür etmek için geldim. Taksim Meydanı önemli bir meydandır, sembolik bir meydandır. Sizler bu sembole uygun ve yanaşır bir anlamla buradasınız. Bu anlamı, bu içeriği sizler doldurdunuz. İnşallah Taksim bundan sonra sizlerin bu davranış ve kararlılığınızla da anılacak.” şeklinde konuştu.