İstanbul
Giriş Tarihi : 10-09-2014 20:58

Üniversiteye kaydını yaptır İstanbulkart'ını al

İstanbul'da Üniversiteye yeni kayıt olan öğrencilerin toplu taşıma araçlarını kullanımında kolaylık sağlamak için yeni bir çalışma başlatıldı.

Üniversiteye kaydını yaptır  İstanbulkart'ını al
İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapılan çalışma ile Üniversiteli öğrencilere indirimli seyahat için büyük kolaylık sağladı. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler evraklarla uğraşmadan, sıra beklemeden indirimli ‘İstanbul kart’ına kayıt esnasında sahip olacak.
 
 İETT, Üniversiteye kayıt yaptıran 125 bin öğrenciye kayıt anında öğrenci indirimli ‘İstanbulkart’larını teslim edecek. Özellikle il dışından gelen öğrenciler, hiçbir zorluk yaşamadan indirimli kartları ile toplu ulaşıma hızlı bir şekilde katılacaklar.
 
İETT; İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi gibi toplam 43 Üniversite ile işbirliği içerisinde bu çalışmalar tamamlandı.
 
Öğrenciler, kayıt esnasında aldıkları kartlarına 10 TL yükledikten sonra biletmatiklere okutarak İstanbulkart’larını indirimli tarifeyle kullanabilecekler. İETT, Üniversitelere biletmatikler yerleştirerek kart dolumlarının okullarda da yapılmasını sağlıyor.